فارس/ در نشست ستاد استاني کرونا يکي از مکان‌هايي که در آن رعايت پروتکل‌ها کمتر از ساير استان‌ها مي‌شود قبرستان‌ها معرفي شد.

بانشي، معاون دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد اظهار کرد: در حال حاضر به غير از سه شهرستان بزرگ استان شهرستان باشت هم به جمع شهرستان هاي با وضعيت  قرمز پيوست.
وي گفت: در حال حاضر باز  هم نگران وضعيت گچساران هستيم که پيک دوباره هم برگردد اما در کل وضعيت پيک ما به نسبت ساير استان ها بهتر بوده است براي مثال پيک کرونا در چهارمحال بختياري 3.5 برابر ما بوده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد بيان کرد: همچنين وضعيت بانک ها و مطب هاي ما نسبت به ساير نقاط کشور در خصوص رعايت دستورات بهداشتي بهتر بوده است اما وضعيت آرامستان هاي ما به نسبت ساير استان ها وضعيت خوبي نبوده است در حالي که در کل کشور 83 درصد رعايت بوده در استان ما 70 درصد است.

کلانتري، استاندار کهگيلويه و بويراحمد نيز در اين نشست از اجتماعات در آرامستان هاي استان انتقاد کرد و گفت: با اين رويه بايد منتظر وضعيت سخت باشيم.
وي گفت: کليپ هاي خطرناکي از استان در خصوص وضعيت تجمع در آرامستان ها ديده مي شود که گاه از سوي مرکز سرزنش مي شويم.
فرماندار بويراحمد هم در موود وضعيت بد زندان ياسوج تذکر داد و استاندار هم در اين خصوص تذکر داد و گفت: همان گونه که از يک بحران در خانه سالمندان به خوبي عبور کرديم در خصوص زندان ها هم بايد توجه بيشتري شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today