باشگاه خبرنگاران/ پزشک کهگيلويه و بويراحمدي به خاطر تاثير گذاري عمده بر پيوند عضو در جهان موفق به کسب جايزه 2020 انجمن جهاني پيوند عضو (TTS) شد.

کنگره بين المللي انجمن پيوند (TTS) جايزه ۲۰۲۰ recognition awards خود را به دکتر سيد علي ملک حسيني پدر پيوند کبد ايران اهدا کرد تا از فعاليت‌هاي شبانه‌روزي و موفقيت‌هاي برجسته اين پزشک ايراني تقدير کند.
 اين کنگره بين المللي هر ساله جايزه recognition awards را به افرادي که تأثير عمده‌اي بر پيوند عضو در جهان داشته‌اند، اهدا مي‌کند.
بيست و هشتمين کنگره بين المللي انجمن پيوند(TTS) از ۲۴ شهريورماه به مدت سه روز به طور مجازي در حال برگزاري است.
 کنگره بين المللي انجمن پيوند، تنها انجمن جهاني در زمينه پيوند اعضاء است که همه رشته‌هاي مرتبط به اين موضوع را در برمي‌گيرد و فرصتي مناسب براي به اشتراک گذاشتن دانش و دستاورد‌هاي جديد در زمينه اهداء و پيوند عضو است.
 علاوه بر برگزاري سمپوزيوم ويژه «کوويد ۱۹ و تأثير آن بر پيوند»، ارائه ۲۵۰ سخنراني، برگزاري همايش‌هاي پيشرفته و اجراي کارگاه‌هاي آموزشي از ديگر برنامه‌هاي اين کنگره است.
سيد علي ملک حسيني يکي از اساتيد پيشکسوت و چهره‌هاي برجسته پيوند اعضاء در جهان است که در سال ۱۳۲۸ در روستاي کوچکي در استان کهگيلويه و بويراحمد متولد شد.
او پس از فارغ التحصيلي از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تهران و شيراز، براي دوره پيوند کبد دانشگاه پيتزبورگ به ايالات متحده آمريکا عزيمت کرد.
دغدغه اصلي دکتر ملک حسيني از سي سال پيش که فعاليت خود را آغاز کرد، ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي پيوند عضو از اهداکنندگان مرگ مغزي در ايران بوده است.
هم اکنون او بزرگترين مرکز پيوند عضو جهان را به نام ابن سينا در شيراز اداره مي‌کند که با حمايت بي نظير خيرين تاسيس شده است.
بيش از ۹۶ درصد از پيوند‌هاي کليه بيمارستان بوعلي سينا شيراز از اهداکنندگان مرگ مغزي است که اين رقم در جهان کم سابقه است.
 همچنين اين مرکز با انجام ۶۳۸ پيوند کبد، که ۹۳ درصد آن از اهدا کنندگان مرگ مغزي بود، در سال ۲۰۱۷ رکورد جهاني جديدي ثبت کرد.
آموزش جراحان پيوند ديگر کشور‌ها به ويژه انجمن پيوند اعضا در خاورميانه، تاسيس ۱۲ مرکز پيوند در ايران و ساير کشور‌ها و انتشار صد‌ها مقاله در مجلات بين المللي از ديگر دستاورد‌هاي مرکز تحت مديريت دکتر ملک حسيني بوده است.
در طي سال‌هاي گذشته از تلا‌ش‌هاي دکتر ملک حسيني با چندين جايزه ملي و بين المللي قدرداني شده است.
در ژانويه ۲۰۲۰ نيز به وي جايزه همکار افتخاري کالج جراحان آمريکا اعطا شد.
دکتر ملک حسيني در حال گسترش مرکز پيوند شيراز به يک دانشگاه معتبر بين المللي در ۱۰ سال آينده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today