فارس/ معاون آموزشي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي از کمبود 19 هزار معلم در سال تحصيلي 1399 ـ 1400 در اين استان خبر داد.

رضا صابري تولايي، معاون آموزشي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي با بيان اينکه همه پروتکل‌هاي بهداشتي در مدارس خراسان رضوي اجرا و رعايت مي‌شود، اظهار کرد: براي شروع سال تحصيلي جاري اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي 19 هزار معلم کمبود داشته که با برنامه‌ريزي انجام شده با استفاده از معلمين بازنشسته و پيشکسوت و نيز نيروهاي حق التدريس اين کمبود تا حدودي رفع شده است.
وي با بيان اينکه معلمان و دانش آموزان با اعلام ستاد ملي کروناي کشور به صورت حضوري با زمان‌بندي انجام شده در مدارس فعاليت خود را انجام مي‌دهند، ادامه داد: ماندگاري ويروس کرونا در کشور در حال حاضر وجود دارد، بنابراين همه تمهيدات ما برگزاري آموزش به صورت حضوري و غيرحضوري از طريق برنامه شاد انجام مي‌شود و در اين راستا مشکلي نداريم.
معاون آموزشي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي تاکيد کرد: خانواده‌هاي دانش آموزان بايد تمهيدات لازم را از لحاظ بهداشتي براي فرزندان خود در خانه و محيط رفت و آمد فراهم کنند، زيرا در حال حاضر نمي‌شود به خاطر کرونا تحصيل دانش آموزان را مورد غفلت قرار دهيم.
صابري تولايي با اشاره به استمرار تحصيل دانش آموزان به صورت حضوري در مدارس، افزود: با همکاري انجمن اوليا و مربيان و اولياي مدارس، الزامي براي حضور دانش آموزان در کلاس نيست، ولي از آنجا که به صورت حضوري درک تحصيلي بيشتري را دانش آموزان دارند، بنابراين مدارس بهتر است به صورت حضوري برگزار شود.
وي با بيان اينکه بردسکن داراي 15 هزار دانش آموز با 220 مدرسه و يک هزار و 500 فرهنگي است، تصريح کرد: ظرفيت شبکه شاد طي دو روز گذشته در خراسان رضوي ارتقا داشته، بيشتر شهرستان‌ها و روستاهاي اين استان اينترنت دارند و دانش آموزان مي‌توانند از ظرفيت شبکه شاد استفاده کنند.
معاون آموزشي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي بيان کرد: تمهيداتي توسط دولت صورت گرفته که توسط وزرات ارتباطات خدمات شبکه شاد به صورت رايگان در اختيار معلمين و دانش آموزان قرار بگيرد.
صابري تولايي متذکر شد: معلمين و دانش آموزان روستاهاي دوردست که به هيچ شکلي دسترسي به اينترنت ندارند، مي‌توانند از آموزش تلويزيوني يا جزوات راهبران آموزشي که در اختيار آنها قرار مي‌گيرد استفاده کرده تا از تحصيل باز نمانند.
گفتني است؛ در اين مراسم مسؤوليت مديريت آموزش و پرورش بردسکن به علي چراغيان داده شد و از زحمات سرپرست اين اداره تقدير و تشکر به عمل آمد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar