ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هفت نقطه از ۵۰ نقطه حادثه خیز مسیرهای ارتباطی این استان به طور کامل اصلاح و ایمن سازی شده است.

عبدالحسین علی اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه سال ۹۶ تعداد نقاط پُرتصادف شناسایی شده در مسیرهای ارتباطی این استان به تعداد ۱۰۵ نقطه بود، افزود: اصلاح و ایمنی سازی ۹ نقطه حادثه خیر شناسایی شده دیگر نیز در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی اصلاح و ایمن سازی در ۳۴ نقطه حادثه خیز شناسایی شده دیگر نیز به علت کمبود منابع اعتباری، اجرا نشده است، اظهار داشت: از جمله کارهای اساسی به منظور ایمنی سازی و کاهش وقوع تصادفات در آزاد راه زنجان - قزوین، نیز با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل، ۱۱۰ کیلومتر نیوجرسی مفصلی بتنی ایجاد شده که تا به امروز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
علی اکبری با بیان اینکه برای کاهش وقوع تصادفات در نقاط پرتصادف، راهکارهای اجرایی ارائه شده است، تصریح کرد: به همین منظور طرح تعریض و چهار خطه کردن محورهای اصلی ۲ خطه به ویژه در مسیرهای ارتباطی زنجان - بیجار، زنجان - میانه، زنجان - تاکستان، قیدار - همدان و سلطانیه - قیدار از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیری می شود.    
وی با اشاره به اینکه ایجاد روشنایی در نقاط مه‌گیر آزاد راه زنجان - قزوین نیز که به طول ۳۰ کیلومتر است، پیشرفت خوبی را دارد و در بحث لکه گیری و روکش آسفالت این مسیر ارتباطی پر تردد نیز به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است، افزود ۳۰ درصد محورهای این استان در این مسیر ارتباطی دارای خرابی شدید هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: تقویت استقرار پلیس راه و دستگاه های امداد و نجات در محورها به ویژه در ۳۰ کیلومتری شهرها، راه اندازی گشت های محسوس و نامحسوس به صورت شبانه روز به ویژه در بحث ناوگان عمومی بهخصوص اتوبوس ها و اجرای طرح های ارتقای سطح ایمنی مختلف نیز ازجمله فعالیت ها و اقدمات در حوزه کاهش تصادفات است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today