فارس/ مدير عامل جمعيت هلال احمر استان ايلام از فوت دره نورد 35 ساله اصفهاني در دره ويژدرون ايلام خبر داد.

علي‌اصغر علي‌اکبري مدير عامل جمعيت هلال احمر استان ايلام اظهار داشت: شامگاه چهارشنبه در پي تماس تلفني با مرکز کنترل و هماهنگي عمليات جمعيت هلال احمر استان ايلام( شماره 112) مبني سقوط يک نفر از دره ويژدرون که به همراه گروهي از گردشگران غير بومي، صبح روز پنج  شنبه با روشن شدن هوا بلافاصله ۲ تيم واکنش سريع و تيم کوهستان از طريق بالگرد و ۴ تيم کوهستان ديگر از شهرستان ملکشاهي و مرکز استان به صورت زميني به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
وي افزود: در اين عمليات که از صبح ديروز آغاز شد نجاتگران هلال احمر پس از حضور در محل وقوع حادثه با استفاده از تجهيزات تخصصي کوهستان به داخل دره ورود پيدا کردند و به جسد فرد فوت شده دست يافتند. 
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان، ادامه داد: نجاتگران جمعيت هلال احمر در عملياتي بسيار سخت و با استفاده از تجهيزات کوهستان جسد فرد فوت شده را در ساعت يک و سي دقيقه بامداد جمعه بيست و هشتم شهريور از عمق حدودا ۲۰۰ متري به بالا دست دره منتقل کردند. 
وي بيان داشت: علي رغم کوهستاني بودن، شرايط سخت حاکم بر منطقه، صعب‌العبور بودن مسير و تاريکي هوا اين عمليات متوقف نشد و نجاتگران اين جمعيت توانستند در ساعت ۳:۵٠ دقيقه صبح امروز جسد فرد مذکور را با استفاده از تجهيزات نجات از مسير خروجي( کان گنبد) به بيرون دره منتقل و به مراجع ذي‌صلاح تحويل دادند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today