ایرنا/ مدیرکل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از سقوط یک کوهنورد بیرجندی از ارتفاعات تنگ زندان به داخل رودخانه خبر داد و گفت: امدادگران این جمعیت برای پیدا کردن جسد وی همراه با یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.

سید احمد مرتضوی‌فرد، مدیرکل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه افزود: این کوهنورد ۳۰ ساله که از اهالی بیرجند است، عصر روز یکشنبه به دلیل سقوط از ارتفاع داخل رودخانه پرتاپ شد.
وی از اعزام یک بالگرد از استان اصفهان که با هلال احمر استان همکاری دارد و چند روز از هفته در استان چهارمحال و بختیاری مستقر است به همراه ۲ تیم امداد کوهستان و یک تیم غواص به محل حادثه خبر داد و گفت: این تیم کوهنوردی روز یکشنبه برای صعود به ارتفاعات عازم این منطقه شدند.
به گفته وی، جمعه گذشته نیز یک کوهنورد در این منطقه به دلیل سقوط از ارتفاع دچار حادثه شد که با اعزام بالگرد و تیم‌های امداد کوهستان به محل حادثه فرد مصدوم را به بیمارستان منقل کردند.
۳۱ مرداماه سال گذشته نیز یک کوهنورد از استان چهارمحال و بختیاری پس از سقوط از ارتفاع و افتادن داخل رودخانه فوت کرد که با تلاش ۲ هفته‌ای امدادگران جمعیت هلال احمر از آبهای دره تنگ زندان منطقه سبزکوه پیدا و جسد وی از آب خارج شد. 
دره تنگ زندان سبزکوه یکی از مرتفع ترین و خشن‌ترین کوه‌های چهارمحال و بختیاری است که بین شهرستان‌های کیار، لردگان، و بروجن قرار دارد و دارای چشم‌اندازهای طبیعی مرتعی و جنگلی است. 
این دره حدود ۱۰ آبشار مرتفع را در دل خود جا داده است که آبشارهای دره عشق، تونل کوهرنگ و تنگ زندان از مهمترین و زیباترین آنهاست.
تنگ زندان دارای ۱۰۰ آبشار متری است و ۸ آبشار کوچک در شمال منطقه حفاظت شده سبزکوه قرار دارد که بزرگترین آبشار ایران است و در بین بومی‌های منطقه به آبشار دودی یا کرودیکن معروف است که پس از سرازیر شدن از دره به رودخانه سبز کوه می ریزد. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday