باشگاه خبرنگاران/ معاون گردشگری استان اردبیل گفت: برگزاری هرگونه تور در قالب گردشگری و فرهنگی تا اطلاع ثانوی در استان اردبیل ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

صغری فرشی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: برگزاری هرگونه تور در قالب گردشگری و فرهنگی تا اطلاع ثانوی در استان اردبیل ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
او افزود:‌ با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در برخی از شهرهای استان و در اولویت بودن سلامت مردم، این تصمیم اتخاذ شده و انتظار می‌رود مردم به این مهم توجه جدی داشته و از شرکت در تورها با عناوین گردشگری و فرهنگی اجتناب کنند.
فرشی بیان کرد:‌ در راستای ساماندهی تورهای طبیعت‌گردی جلسات متعددی با مراجع ذیصلاح تشکیل شده و به دلیل ضرورت رعایت ضوابط و مقررات در تورهای طبیعت‌گردی در وجوه مختلف زیست‌محیطی، عرفی و شرعی تلاش می‌کنیم با مسئولان محترم دستگاه قضایی، فرماندهی محترم انتظامی و فرماندهی محترم پلیس راه هماهنگی و تعامل بیشتری برقرار کنیم.
او تصریح کرد:‌ با هماهنگی‌های لازم تلاش و جدیت بر این است تا بعد از خارج شدن استان از وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا شاهد برگزاری تورهای طبیعت‌گردی و تورهای خانواده‌محور در چارچوب ضوابط و مقررات و با حفظ شئونات اخلاقی و اسلامی باشیم.
فرشی از تدوین مصوبه‌های شرایط برگزاری تورهای گردشگری و ابلاغ به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان خبر داد و گفت: این مصوبات به مراجع ذیصلاح نیز ارسال شده تا در جریان روند برگزاری تورها قرار گیرند.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: از پلیس فتا انتظار داریم در این زمینه با هرگونه تبلیغات غیرمجاز تورهای گردشگری و طبیعت‌گردی در فضای مجازی برخورد کنند تا خانواده‌های بعد از خروج استان از شرایط قرمز کرونایی با اعتماد و اطمینان خاطر در این تورها حضور یابند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today