باشگاه خبرنگاران/ مدیر امور دام البرز گفت: هر گونه جابه‌جایی دام بدون پلاک کوبی و هویت گذاری در استان قاچاق محسوب می‌شود.
 
مهرداد عبدالملکی مدیر امور دام البرز گفت: از تمامی دامداران اعم از عشایری، روستایی و صنعتی درخواست می‌شود، به خاطر جلوگیری از ضبط دام‌های خود توسط ارگان‌های مربوطه قاچاق کالا و ارز در اسرع وقت اقدام به پلاک کوبی احشام خود و ثبت در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی اقدام کنند.
مدیر امور دام البرز گفت: با توجه به پراکنش دامداری‌ها اعم از صنعتی و سنتی در سطح استان، به منظورتسریع در روند اجرایی پلاک کوبی، اطلاع رسانی طرح پلاک کوبی به صورت فراگیر باید با به کارگیری ظرفیت‌های دهیاری‌ها، شوراها، مراکز خدمات کشاورزی، سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه از طرق مختلف اعم از حضور در روستا‌ها، تشکل‌های دامداری، تهیه بنر، بروشور انجام شود.
عبدالملکی افزود: دام‌های دارای پلاک قبل از هر گونه نقل و انتقال باید به اداره کل دامپزشکی جهت تشخیص هویت و اخذ برگ تردد مراجعه و مجوز‌های لازم را اخذ کنند.
او افزود: تمامی هزینه‌های پلاک زنی، پلاک ۱۵ رقمی به عنوان کد ملی و شناسنامه دام محسوب می‌شوند به عهده دامدار است و دامی که پلاک زده می‌شود، باید اطلاعات آن در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی ثبت شود و اداره کل دامپزشکی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اتحادیه دامداران، اتحادیه‌های عشایری، اتحادیه دام و طیور، صندوق بیمه کشاورزی و انجمن مایه کوبی استان به عنوان مجری این طرح در استان تعیین شده اند و نظارت عالیه بر فرآیند پلاک کوبی دام‌ها به عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday