تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اعلام استمرار وضعیت قرمز در استان گفت: احتمال افزایش موارد ابتلا در هفته جاری در ایلام وجود دارد؛ شهروندان وضعیت را جدی بگیرند.

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: داده‌های آماری، بالارفتن آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها را در استان ایلام نشان می‌دهد و این بالا رفتن آمار زنگ خطر را برای شهروندان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را به صدا درآورده است.
کریمیان در ادامه خاطرنشان کرد: مردم به توصیه مسئولان  به طور جدی در این  باره توجه کنند و بدانند این ویروس پیر و جوان نمی شناسد و تمام سنین را گرفتار خود می‌کند.
وی با بیان این که مردم تا آنجا که برایشان ممکن است  برای حفظ سلامتی خود در خانه بمانند، گفت: شهروندان با درک شرایط موجود از ترددهای غیر ضروری، مسافرت و حضور در محافل و مجالس پر جمعیت پرهیز کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: افزایش آمار بستری‌ها در بیمارستان و موارد مثبت ابتلا  به کرونا نیازمند اعمال برخوردهای بازدارنده و پیشگیرانه  است که مسئولان برای آن باید چاره اندیشی کنند.
تقویت بازرسی‌ها از صنوف و عرضه کنندگان مواد غذایی و توزیعی خدماتی، الزام به استفاده از ماسک در مراجعات به ادارات و تردد در معابر و منازل، ممانعت از تجمعات به هر صورت و شکل از موارد توصیه‌ای رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام برای پیشگیری از ابتلای شهروندان ایلامی بود؛ کریمی در ادامه گفت:  ازدحام‌ها  نقش اصلی در انتشار کرونا  دارد، این ازدحام  شامل همایش‌های اداری تا مراسم عزا و جشن است و مسئولان و تصمیم‌سازان پیشگیری از کروناویروس ممنوعیت هرگونه تجمعی را اعلام کنند و بر آن نظارت داشته باشند.
کریمیان در ادامه خاطرنشان کرد: عبور به سلامت از پیک جدید افزایش مبتلایان به کرونا ویروس نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today