ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰ تَن مشکوک به کرونا در اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به سی و یکم شهریورماه ۱۱۰ بیمار کرونایی جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان های قم بستری شدند.
وی ترخیص ۹۰ تَن از بیمارانی که طی روزهای قبل بستری شده بودند را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۶۷۱ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۱۲۹ تَن از آنها وخیم می باشد.
قدیر همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ تَن از افرادی که نتیجه کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست دادند.
وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.
ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته(۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹(۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday