ایرنا/ عضو هیات علمی و پزشک متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: معتادان به الکل و مواد مخدر در صورت ابتلا به کووید ۱۹، این بیماری را با شدت بیشتری تجربه خواهند کرد.

محمدرضا تقوی، عضو هیات علمی و پزشک متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: افراد دارای اعتیاد به الکل و مواد مخدر در معرض نارسایی های تنفسی و عفونت های بیشتری نسبت به افراد عادی قرار دارند و بر این اساس خطر عوارض و مرگ و میر در آنان به مراتب بیشتر است.
وی افزود: با توجه به قرارگیری در اپیدمی بیماری کووید ۱۹ و نداشتن واکسن و درمان اختصاصی، هیچ راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، به جز رعایت نکات بهداشتی و مراجعه به موقع به پزشک وجود ندارد.
تقوی با اشاره به اهمیت ۶ گام کلیدی و موثر در جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، گفت: دست ندادن، روبوسی نکردن، زدن ماسک، رعایت فاصله بیش از ۲ متر، استراحت در منزل، مراجعه به پزشک و خوردن مایعات گرم جزو مهم ترین اصول پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ است که رعایت آن می تواند از شیوع آنفلوانزا و اپیدمی آن نیز جلوگیری کند.
این پزشک متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه آنفلوانزا هم واکسن و هم درمان دارد، خاطرنشان کرد: استراحت و مصرف فراوان مایعات گرم (سوپی که نیاز به جویدن نداشته باشد) برای بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ و آنفلوانزا بسیار مفید و موثر است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today