ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲ هزار و۷۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان اکنون پس از تشخیص پزشکی در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و اقدامات و مراقبت‌های درمانی برای آنان انجام می‌شود.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: شمار مبتلایان به کرونا و موارد بستری بیماران بدحال در موج سوم شیوع کووید۱۹ در استان مرکزی  رو به افزایش است و مردم باید رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورات بهداشتی را با جدیت دنبال کنند تا شرایط دشوار و نگران کننده کنونی  ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.
وی اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۲۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی شناسایی شده که مجموع مبتلایان از آغاز بیماری (اسفند ۹۸) تاکنون در این  استان به ۱۲ هزار و ۷۲۷ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۳۰ بیمار کرونایی تنها در شبانه روز اخیر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و شمار بیماران بستری تحت درمان در مراکز بیمارستانی استان اکنون  ۱۸۱ نفر است و اگر شمار مبتلایان بدحال افزایش یابد مشکلات جدی در خدمات بستری خواهد بود.
جمالیان تاکید کرد: ۲۰۰ مورد جدید شناسایی شده کرونا در استان به صورت سرپایی درمان شده‌اند و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در قرنطینه خانگی بمانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۶۶۴ نفر از مبتلایان و بیماران بهبود یافته کرونا تاکنون از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

 
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today