ایرنا/ جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج گفت: بیشترین مبتلایان به کرونا در این شهر افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله و اغلب مرد هستند که این نشان می‌دهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در میان این رده سنی کمتر است.

منصور مولانایی، جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج اظهار داشت: افراد ۴۰ تا ۵۰ ساله و بالای ۶۰ سال نیز در رده های بعدی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در سنندج هستند و باز هم در این رده‌ها تعداد مردان بیش از زنان است.
وی با بیان اینکه افراد رده سنی ۲۱ تا ۳۰ سال نیز رده چهارم بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: استفاده از ماسک در میان شهروندان به ویژه جوانان نسبت به هفته‌های قبل کمتر شده و این موضوع نگران کننده است.
جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج افزود: روند شیوع کرونا طی روزهای گذشته در کردستان بویژه شهرستان سنندج افزایش یافته و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در میان مردم، به سمت مرحله هشدار پیش می‌رویم.
مولانایی بر اجباری بودن استفاده از ماسک توسط کارکنان ادارات و ارگان‌ها تاکید کرد و یادآور شد: به ادارات و دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده تا به مراجعه کنندگانی که ماسک ندارند، اجازه ورود نداده و خدمات نیز به آنها ارائه نشود.
وی از مدیران ادارات شهرستان خواست از برگزاری جلسات غیرضروری خودداری کرده و در صورت لزوم به برگزاری جلسه و پذیرایی، از مواد خوراکی بسته‌بندی شده استفاده کنند ضمن اینکه زمان جلسات هم بیش از یک ساعت نباشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online