ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: با حمایت‌های مسؤولان استانی آزمایشگاه فوق پیشرفته تشخیص کرونا با اعتبار هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به زودی در این استان راه اندازی می‌شود.

محمدرضا صائینی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در این باره اظهار کرد: این آزمایشگاه از مجموع ۶۱ دانشگاه کشور در ۲۵ دانشگاه راه اندازی می شود که خوشبختانه زنجان از جمله این استانها است که طی ارزیابی بازرسان رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان جهانی بهداشت این امتیاز ویژه را دریافت کرده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم با راه اندازی این آزمایشگاه و دریافت امکانات لازم و بهره گیری از تمامی بضاعت استان تشخیص و درمان بیماران با دقت بیشتری انجام گیرد.
صائینی ادامه داد: با راه اندازی این آزمایشگاه علاوه بر پوشش گروه‌های هدف در استان، خدمات لازم به استان‌های قطب ۶ کشور شامل قزوین، البرز، قم، مرکزی و دانشکده های ساوره و خمین نیز ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به کلنگ زنی ساختمان انیستیتو سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در شهرستان سلطانیه اظهار داشت: این اقدام ابتکار و انقلاب ملی است که این پروژه با حضور معاون علمی رییس جمهوری کلنگ زنی خواهد شد و در این میان مدرسه شبانه روزی در این محدوده وجود دارد که یک خیر اعلام آمادگی کرده است مدرسه دیگری در همین قالب با وضعیت بهتر به آموزش و پرورش تحویل دهد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today