مهر/ مراسم با شهیدان روضه می خوانیم با محوریت روضه خوانی اباعبدالله(ع) درب منزل شهید محمدرضا سنجرانی، شهید مدافع حرم با حضور عزاداران حسینی برگزار شد.

مراسم با شهیدان روضه می‌خوانیم با محوریت روضه خوانی اباعبدالله(ع) شب گذشته درب منزل شهید محمدرضا سنجرانی، شهید مدافع حرم با حضور عزاداران حسینی برگزار شد.
این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام کریمیان، کارشناس دینی و مداحی مهدی اکبری، مداح اهل بیت(ع) همراه بود.
حجت الاسلام کریمیان در این مراسم، یکی از خصوصیات شاخص شهدا را یکی بودن حرف و عمل آن‌ها عنوان کرد و گفت: خواسته‌های ما باید درونی باشد تا به آن‌ها برسیم، در ماجرای کربلا افراد زیادی به امام حسین(ع) نامه نوشتند و از ایشان برای آمدن به کوفه دعوت کردند، اما در میانه راه پشت امام زمان خود را خالی کردند، مردم کوفه همگی خود را از فداییان حسین(ع) می‌نامیدند ولی از بین آن همه جمعیت فقط ۷۲ نفر امام را یاری کردند، زیرا آرزو و عمل این ۷۲ نفر یکی بود.
این کارشناس دینی افزود: امروز افراد جامعه در سه جبهه حق، کفر و حد وسط قرار گرفته‌اند، در حالی که در گذشته چیزی به نام حد وسط وجود نداشته است، اما باید دانست که ما دو راه بیشتر نداریم یا باید با آل علی(ع) همراه باشیم که سر منشأ آن خداوند است، اما اگر با آل علی(ع) همراه نباشیم هرکجای دنیا که باشیم ضرر کرده‌ایم.
وی گفت: دوره آخرالزمان بسیار خطرناک‌تر از زمان امام حسین(ع) است، کسانی که می‌خواهند امام زمان خود را یاری کنند باید فراتر از دیگران حرکت کنند، اگر کسی صدای امام زمان خود را بشنود و کاری نکند هم در دنیا و هم در آخرت ضرر خواهد کرد.
کارشناس دینی افزود: خصوصیت مشترک شهدای مدافع حرم و یاران اباعبدالله(ع) همراه بودن با خدا بود، ما نیز باید با الگوگیری از آنها در تمام لحظات زندگی و در پستی و بلندی‌ها از یاد خدا غافل نشویم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar