ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به افزایش آمار موارد ابتلای جوانان به کووید۱۹ و فوت افراد فاقد بیماری‌های زمینه‌ای براثر کروناویروس در استان فارس، هشدار داد.

دکتر مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز سه‌شنبه اول مهر در یکصد و شصت و هشتمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ علوم پزشکی شیراز، اطلاعات آماری در خصوص افزایش موارد ابتلای جوانان و فوت افراد فاقد بیماری زمینه‌ای را یک هشدار جدی تلقی و خطاب به جوانان تاکید کرد که بیش از پیش به توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا، توجه داشته باشند.
لطفی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۱۰۲۹ تست کرونا از افراد دارای علامت یا مشکوک در فارس گرفته شده است، گفت: تنها راه کنترل این بحران، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کامل در جامعه است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این جلسه، استفاده نکردن از ماسک و حضور در تجمعات را عامل بیش از ۵۰ درصد موارد ابتلا به کروناویروس در فارس دانست.
دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به آماری از موارد ابتلا به کرونا در شهر کازرون و مناطق روستایی این شهرستان، گفت: بیشترین دلیل موثر بر ابتلای بیماران در این شهرستان، حضور مردم در مراکز پرتراکم، برگزاری دورهمی خانوادگی و استفاده نکردن از ماسک بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online