مهر/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی جاری، بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان ناشی از حوادث غیر مترقبه خسارت وارد شده است.

رسول جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: همه ساله خسارات قابل توجهی ناشی از حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی استان وارد می‌شود که در این راستا مشارکت بهره برداران بخش کشاورزی، آموزش و آگاه سازی کشاورزان درجهت مقابله و نیز کاهش حجم خسارات وارده به این بخش ضروری است.
وی تصریح کرد: در سال زراعی ۹۹_۹۸ میزان سطح بیمه محصولات زراعی و باغی و دامی در مقایسه با سطح زیر کشت، در حدود ۱۰ درصد است که باید کشاورزان و دامداران در خصوص بیمه محصولات خود اهتمام جدی داشته باشند.
جلیلی گفت: طبق پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی، میزان بارندگی در اوایل سال زراعی جدید در حدود ۱۰ درصد کمتر از نرمال خواهد بود که ویژگی طبیعت بر این است که بسیاری از حوادث قابل پیش بینی نیستند، بنابراین از کشاورزان انتظار می‌رود با کشت به موقع محصول، نسبت به بیمه محصولات خود اهتمام بیشتری داشته باشند تا بتوانند در صورت بروز خسارت از مشوق‌های حمایتی دولت بهره مند شوند.
وی عدم تخصیص به موقع منابع مالی و اعتباری از طرف دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی برای جبران بخشی از خسارت وارده به کشاورزان را یکی از چالش‌های مهم موجود بر سر راه توسعه فرهنگ صنعت بیمه کشاورزی در استان عنوان کرد و افزود: افزایش آگاهی کشاورزان و فرهنگ سازی برای ترویج بیمه محصولات کشاورزی برای کاهش تأثیرات مخاطرات طبیعی در بخش کشاورزی استان تأثیر گذار است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today