فارس/ جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی، از توقیف یک دستگاه خودرو اسکانیا و ۳ دستگاه خودرو نیسان حامل ۱۹ تن و ۹۰۵ کیلوگرم سنگ معدن قاچاق از نوع سرب به ارزش یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون ریال در اسفراین خبر داد.

سرهنگ محمد غلامی، جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با استفاده غیرمجاز از معادن و در پی انجام اقدامات اطلاعاتی مأموران کلانتری ۱۱ شهرستان اسفراین مبنی بر اینکه افرادی قصد انتقال مقدار قابل‌توجهی سنگ معدن قاچاق به زنجان را دارند بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس این فرماندهی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه مأموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی یک دستگاه کامیون اسکانیا و ۳ دستگاه خودرو نیسان حامل سنگ معدن شدند، افزود: با تلاش صورت گرفته این خودروها متوقف که در بازرسی از هر چهار خودرو مقدار ۱۹ تن و ۹۰۵ کیلوگرم سنگ معدن قاچاق کشف و ضبط شد.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی با بیان اینکه در این رابطه ۴ نفر متهم نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، تصریح کرد: متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و خودروها نیز به پارکینگ منتقل شدند.
غلامی همچنین بابیان اینکه ارزش این مقدار سنگ معدن کشف ‌شده یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون ریال برآورد شده است، یادآور شد: در اجرای دستور مقام قضائی این مقدار سنگ معدن کشف ‌شده نیز به اداره صنعت و معدن شهرستان اسفراین تحویل داده شد.
وی با تأکید بر اینکه اقدامات پلیس در راستای مبارزه با استفاده غیرمجاز از معادن باقدرت و قوت ادامه دارد، از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک مراتب را بلافاصله از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today