ایرنا/ سرقت شبانه محصول خرمای نخیلات در شهرستان دشتستان پدیده‌ای مضاعف است که در این روزهای کرونایی و کسادی بازار بر تلخ‌کامی باغداران افزوده‌است و باعث شده تا علاوه بر میوه درختان شیرین بار، خواب از چشم آنان ربوده شود.

آراوند، فرمانده نیروی انتظامی دشتستان در این باره اظهار کرد: با توجه به دریافت گزارش‌های مبنی بر سرقت محصول خرمای نخلداران منطقه تدابیری اندیشیده و اقدامات خوبی در این زمینه اجرا شد.
وی افزود: از ابتدای فصل برداشت اقداماتی از جمله اطلاع رسانی برای جلب مشارکت مردمی با پلیس در زمینه گزارش کردن موارد مشکوک، اجرای گشت زنی‌های شبانه کلانتری محلی، اجرای ایست بازرسی مقطعی در محورهای ارتباطی و جاده‌های فرعی باغ‌های منطقه صورت گرفته است.
آراوند یادآور شد: نتیجه این اقدامات منجر به شناسایی سارقان و تعقیب و دستگیری تعدادی از آنها شده‌است.
فرمانده نیروی انتظامی دشتستان با اشاره به اینکه این سرقت‌ها سازمان یافته و حرفه‌ای نیست، اضافه کرد: عمده آنها توسط افراد معتاد محلی انجام می‌شود که تعدادی از آنها دستگیر و به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل شده‌اند.
وی اضافه کرد: مجموعه انتظامی شهرستان دشتستان همه تلاش خود را برای امنیت مردم و حفظ اموال آنها در همه زمینه‌ها خواهد داشت و در این زمینه هم با تمام توان پای کار است که ضرری متوجه نخلداران منطقه نشود.
آراوند ادامه داد: در زمان حاضر نیز اکیپ‌های گشت مشترک انتظامی با پایگاه‌های بسیج در حال انجام است و مردم هم با پلیس همکاری داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday