باشگاه خبرنگاران/ اجرای طرح آرامسازی ترافیک ویژه کاربران جاده‌ای در محور‌های مازندران آغاز شد.

علی نصیری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: با توجه به اعتبارات ابلاغی، طرح آرامسازی ترافیک با ارتقای ایمنی تردد کاربران جاده‌ای نظیر خودرو‌های عمومی و شخصی و نیز کاربران آسیب پذیر شامل عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت آغاز شد.
او افزود: با توجه به تراکم جمعیتی و تردد بالای وسایل نقلیه عبوری در مازندران، به منظور تردد ایمن کلیه کاربران جاده‌ای و کاهش تعداد و شدت تصادفات رانندگی، اقدامات لازم جهت آرامسازی ترافیک در محور‌های اصلی و فرعی آغاز گردید.
نصیری گفت: با توجه به اینکه سرعت غیرمجاز و به تبع آن عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه یکی از مهم‌ترین علل وقوع سوانح رانندگی ناگوار بوده اجرای آرامساز‌های ترافیکی نظیر نصب سرعتکاه‌های آسفالت و تابلو‌های هشدار دهنده کاهش سرعت در مراکز جمعیتی و قبل از بریدگی‌های محور‌های اصلی و فرعی و سایر مناطق مستعد وقوع تصادف، در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
او افزود: در ۸ نقطه نیازمند به اقدامات آرامسازی در مازندران، احداث سرعتکاه و نصب تابلو‌های پیش آگاهی از ابتدای تابستان تا کنون انجام گرفت.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: با افزایش اعتبارات ابلاغی و با هدف تداوم کاهش تصادفات و متوفیات سوانح رانندگی در استان، در تلاشیم تا نسبت به آرامسازی ترافیک در نقاط بیشتری از محور‌های استان اقدام لازم صورت پذیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today