باشگاه خبرنگاران/ رئیس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: از خردادماه امسال هیچ آبی وارد دریاچه ارومیه نشده و کاهش آب آن در این فصل طبیعی است.

فرهاد سرخوش، رئیس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه با اعلام اینکه وسعت آب دریاچه ارومیه هم ‌اکنون به ۲ هزار و ۸۰۷ کیلومتر مربع رسیده است، اظهار کرد: تلاش‌ها برای احیای نگین آبی آذربایجان طبق برنامه ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه حجم آب دریاچه ارومیه هم اکنون وضعیت مناسبی دارد و به سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: از خردادماه امسال هیچ آبی وارد دریاچه ارومیه نشده و کاهش آب آن در این فصل طبیعی است.
رئیس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به آغاز کاهش نسبی دمای هوا در منطقه، تصریح کرد: از آبان‌ ماه شاهد افزایش دوباره تراز دریاچه ارومیه با سرازیر شدن حق آبه آن خواهیم بود و در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۷ سانتی‌متر بالاتر از آب‌های آزاد ثبت شده است.
سرخوش با اعلام اینکه طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه طی امسال و به تدریج به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان‌غربی به دریاچه نیز دی ماه امسال همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان افتتاح می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today