ایرنا/ مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری از احتمال بروز بیماری تب برفکی در دام‌های این استان هشدار داد و به دامداران توصیه کرد تا سریع‌تر نسبت به واکسینه کردن دام‌های خود اقدام کنند.

حسینعلی سلطانی، مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه افزود: دامداران می‌توانند به مراکز مایه‌کوبی بخش خصوصی زیرنظر دامپزشکی مراجعه و نسبت به تهیه واکسن اقدام کنند.
وی ادامه داد: احتمال بروز تب برفکی در بین دام‌هایی نظیر گاو، گوسفند و بز در استان وجود دارد و در همین خصوص هشدارهای لازم  و توصیه‌های بهداشتی به دامداران انتقال داده شده است.
سلطانی تصریح کرد: علاوه‎بر واکسینه کردن دام‌ها، دامداران باید توجه داشته باشند که وسایل آلوده‌ را به دامداری‌های خود وارد نکنند و از آنجا که نقاط آلوده‌ بسیاری در خارج استان وجود دارد در رفت‌وآمدها و خرید و فروش دام باید دقت بیشتری داشته باشند.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش قیمت واکسن‌های تب برفکی در سالجاری، خاطرنشان کرد: از آنجا که واکسن‌های خارجی دیگر با ارز دولتی تهیه نمی‌شود، قیمت آن ۲ تا سه برابر افزایش پیدا کرده است و واکسن‌های داخلی هم به تبع آن گران شده است.
سلطانی افزود:هم‌اینک ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دام سبک و در حدود ۷۲ هزار دام سنگین در استان وجود دارد.
تب برفکی یک نوع ویروس است که در بین دام‌ها و گوسفندان به وجود می‌آید و علائمی از جمله تاول در داخل دهان و پای گوسفندان و تب شدید در مدت ۲ تا سه روز دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday