نماد آخرین خبر

کدام مناطق کشور طی چند روز آینده بارانی است؟

منبع
ميزان
بروزرسانی
کدام مناطق کشور طی چند روز آینده بارانی است؟

ميزان/ کارشناس سازمان هواشناسي به بررسي آخرين وضعيت جوي چند روز آينده کشور پرداخت.

امين حسين نقشينه کارشناس سازمان هواشناسي در خصوص آخرين وضعيت آب‌وهوايي کشور گفت: امروز و فردا براي مازندران و غرب گيلان بارش‌هاي پراکنده باران پيش‌بيني مي‌شود و روز يکشنبه هواي استان‌هاي مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز باراني است.
وي ضمن اشاره به اينکه روز دوشنبه بارش باران در استان مازندران تشديد مي‌شود، ادامه داد: گستره اين بارش‌ها مي‌تواند تا خراسان شمالي و خراسان رضوي هم کشيده شود.
اين کارشناس سازمان هواشناسي با بيان اينکه براي دامنه‌هاي جنوبي البرز در استان‌هاي تهران و سمنان روز دوشنبه بارش باران پيش‌بيني مي‌شود، اظهار کرد: سه‌شنبه بيشتر مناطق کشور آسماني صاف و جوي آرام دارد.
نقشينه با اشاره به اينکه در روز‌هاي يکشنبه و دوشنبه انتظار وزش تندباد‌هاي لحظه‌اي براي استان‌ها غرب و شمال غرب کشور را داريم، افزود: احتمال خيزش گرد‌و غبار در برخي مناطق اين استان‌ها وجود دارد.
وي در خصوص آخرين وضعيت جوي پايتخت توضيح داد: تهران طي ۳ روز آينده آسماني صاف دارد و گاهي با وزش باد همراه است و بيشينه دماي ۳ روز آينده آن ۳۱ درجه است و دوشنبه، سه‌شنبه هواي پايتخت خنک‌تر مي‌شود و در برخي مناطق آن طي اين روز‌ها امکان بارش باران وجود دارد و بيشينه دماي آن در روز‌هاي دوشنبه و سه‌شنبه به ترتيب به ۲۸ و ۲۶ درجه سانتي‌گراد مي‌رسد و کمينه دماي آن امروز در مهرآباد ۲۰ و در شميرانات۱۶ درجه بالاي صفر است.