نماد آخرین خبر

محتوای نامه محرمانه نماینده زاهدان به روحانی چه بود؟

منبع
فردا
بروزرسانی
محتوای نامه محرمانه نماینده زاهدان به روحانی چه بود؟

فردا/ نماينده مردم زاهدان در مجلس مجلس با اشاره به عدم تخصيص يک ميليارد دلار به بخش بهداشت و درمان، گفت: متاسفانه تاکنون نه رئيس جمهور و نه ديگر مسئولان دولتي پاسخ مشخصي درباره عدم تخصيص درست يک ميليارد دلار به بخش درماني کشور به مجلس نداده اند.

حسينعلي شهرياري، رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي درباره دلنوشته اخير وزير بهداشت مبني بر عدم دريافت بخش عمده‌اي از يک ميليارد دلاري که به دستور رهبر انقلاب براي هزينه کرد در امور کرونا از صندوق توسعه ملي برداشت شد، گفت: بنده در اين رابطه نزديک به يک ماه پيش نامه‌اي ۱۰ بندي به رئيس جمهور نوشتم و علت کوتاهي دستگاه‌هاي دولتي در کمک به بخش بهداشت و درمان کشور از جمله عدم تخصيص يک ميليارد دلار صندوق توسعه ملي را جويا شدم.
وي با بيان اينکه متاسفانه تاکنون نه رئيس جمهور و نه ديگر مسئولان دولتي پاسخي به نامه بنده به عنوان مسئول کميسيون بهداشت مجلس ندادند، خاطرنشان کرد: ما در کميسيون بهداشت در اقدامي از تمامي مسئولان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور دعوت کرديم تا گزارشي درباره ميزان پرداختي به آن‌ها از محل اعتبار يک ميليارد دلاري بدهند که در نهايت مشخص شد تاکنون تنها ۲۷ درصد از يک ميليارد دلار در اختيار بخش بهداشت و درمان کشور قرار گرفته است.
رئيس کميسيون بهداشت مجلس تصريح کرد: بر اساس قانون، سازمان برنامه و بودجه وظيفه تخصيص اعتبار به تمامي دستگاه‌ها از جمله بخش بهداشت و درمان را بر عهده دارد و مسئله عدم تخصيص نيز بايد از سوي اين سازمان پيگيري شود، ولي از آنجا که مجلس قانوناً هيچ اختياري مبني بر نظارت بر سازمان‌هاي زير نظر معاونت‌هاي رياست جمهوري ندارد، ما نمي‌توانيم سوال يا استيضاح و برخوردي با رئيس سازمان برنامه و بودجه داشته باشيم و تنها قادر به تحقيق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه هستيم که اين مکانيزم علاوه بر اينکه ماه‌ها طول مي‌کشد، با توجه به تجربه چهار دوره‌اي که بنده در مجلس داشتم، در نهايت نيز نتيجه مشخصي نخواهد داشت.
شهرياري ادامه داد: در شرايط فعلي تنها مسير قانوني براي پيگيري اين مسئله جلسه سران قوا است که در آن آقاي قاليباف به عنوان رئيس مجلس بايد پيگير اين مسئله باشد.
رئيس کميسيون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: بنده در روز‌هاي گذشته مجددا نامه‌اي مهم و محرمانه به رئيس جمهور نوشتم و در آن از وضعيت نامطلوب عدم تخصيص به موقع ارز براي تامين دارو و واکسن آنفولانزا و رونوشتي از اين نامه را به دفتر رهبري، دبير شوراي عالي امنيت ملي و وزير اطلاعات ارسال کردم و عواقب و مخاطرات عدم تامين به موقع اين اقلام يادآوري کردم.
وي افزود: تنها جوابي که دفتر رئيس جمهور به ما داده اين است که "رئيس جمهور به رئيس بانک مرکزي تاکيد کرده است که اولويت اختصاص ارز به تامين دارو باشد". ما بايد در روز‌هاي آينده منتظر باشيم و ببينيم آيا اين دستور رئيس جمهور تاثيري در تامين اقلام دارويي مورد نياز به ويژه واکسن آنفولانزا داشته است يا خير.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today