نماد آخرین خبر

قطب تولید خرمای استان یزد هنوز سردخانه مناسب ندارد

منبع
يزدرسا
بروزرسانی
قطب تولید خرمای استان یزد هنوز سردخانه مناسب ندارد

يزدرسا/ نخل‌کار برتر بافقي گفت: مشکل اصلي ما بحث نبود سردخانه است که اگر اين مشکل رفع شود بسياري از دغدغه هاي ما نيز رفع خواهد شد.

حسن صباغيان بافقي، يکي از نخل‌کاران برتر بافقي در اين باره گفت: درختان خرمايي که کاشت کرده ام هم اکنون  18 سال دارند که پس از 7 سال باردهي آنها شروع شد و در مجموع 11 سال هست که برداشت خرما را انجام مي دهم.
وي در ادامه بيان داشت: سطح زير کشت نخلستان يک هکتار هست و در خصوص ميزان برداشت در چند سال ابتدايي که تجربه کافي نداشتم برداشت خوبي نداشتم ولي پس از چند سال تجربه از بزرگان و کمک گرفتن از جهاد کشاورزي خوشبختانه برداشت محصول خرما خوب بوده است.
اين نخل کار برتر بافقي تصريح کرد: خوشبختانه امسال با تجربه اي که از سال‌هاي گذشته داشتم و رسيدگي خوبي که انجام شد از هر درخت بالاي 120 کيلوگرم خرما برداشت کردم. 
صباغيان افزود: در يک هکتار 200 درخت خرما کشت شده که پيش بيني برداشت ما 14 تن در يک هکتار هست.
وي در خصوص ميزان آبياري درختان نيز بيان داشت: قبل از برداشت هر هفت روز و موقع برداشت نيز بين 14 تا 21 روز درختان را آبياري مي شود.
صباغيان در خصوص مشکل اصلي نخل کاران شهرستان اظهار داشت: مشکل اصلي ما بحث سردخانه هست که اگر اين کار انجام شود خيلي از مشکلات ما حل خواهد شد.
وي در پايان از مسئولين جهاد کشاورزي بابت همکاري و مشاوره در زمان برداشت محصول خرما تشکر و قدرداني کرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today