نماد آخرین خبر

میزان ذخیره پلاسما در کاشان به صفر رسید

منبع
تسنيم
بروزرسانی
میزان ذخیره پلاسما در کاشان به صفر رسید

تسنيم/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کاشان با بيان اينکه ميزان ذخيره پلاسما در کاشان به صفر رسيده است، گفت: چند بيمار کرونايي نيازمند دريافت پلاسما هستند و بهبوديافتگان براي اهداي پلاسما اقدام کنند.

محمد حاجي جعفري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کاشان با بيان اينکه کودکان بيمار با علائم سرماخوردگي به مراکز درماني مراجعه مي‌کنند، اظهار کرد: اطفال بيمار يک تا دو درصد از بيماران بستري را شامل مي‌شود؛ اما آن چيزي که موجب نگراني شده آن است که اطفال و يا دانش‌آموزان ناقلين بي‌علامت و يا کم علامت هستند.
وي با بيان اينکه اين افراد موجب انتشار ويروس و انتقال آن به افراد جامعه و خانواده آنان مي‌شود، افزود: دانشگاه علوم پزشکي کاشان به صورت شفاف اعلام کرده است که مدارس و دانشگاه به صورت غيرحضوري برگزار شود و با توجه به آنکه شرايط بحراني‌تر شده است تمامي محدوديت‌هاي زمان اسفند برگردد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي کاشان ضمن تاکيد بر عدم برپايي اجتماعات، ابراز کرد: لازم است تمامي محدوديت‌ها در تمامي زمينه ها همچون اصناف و غيره برگردد، چراکه فصل آنفولانزا نزديک بوده و شرايط فعلي قطعا کفاف بار بيشتر بيماري بر روي دوش همکاران بخش درمان را نمي‌دهد.
وي با بيان اينکه خوشبختانه مرگ و مير کودکان بر اثر کرونا تاکنون نداشتيم، گفت: شدت بيماري در ميان کودکان خفيف است و بر همين اساس بيماري در آنان يا بسيار خفيف بوده يا احتمال شدت بالاي بيماري در آنان بسيار کم است و بر همين اساس بيماري در کودکان بدون علامت و يا کم علامت است.
حاجي‌جعفري با بيان اينکه ذخيره پلاسما در کاشان به صفر رسيده است، تصريح کرد: چند بيمار بدحال کرونايي داريم که براي بهبود روند درمان آنان نيازمند پلاسما هستيم؛ اما متاسفانه تلاش براي تهيه پلاسما تاکنون جواب نداده و از مرکز استان اصفهان هم درخواست داديم؛ اما تاکنون پلاسما به ما اختصاص داده نشده است.
وي با بيان اينکه از شهروندان بهبوديافته تقاضا داريم که با اهداي پلاسماي خون خود جان شهروندان را نجات دهند، تاکيد کرد: متقاضيان اهداي پلاسما قبل از هرگونه مراجعه حضوري در ساعات اداري براي هماهنگي بيشتر با شماره تلفن‌هاي 55442015 و 55444016 تماس بگيرند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today