نماد آخرین خبر

تربت‌ حیدریه هم در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
تربت‌ حیدریه هم در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

ايرنا/ رييس دانشگاه علوم پزشکي تربت‌ حيدريه گفت: با افزايش دو برابري شمار مبتلايان به بيماري کوويد ۱۹ در مناطق زيرپوشش اين دانشگاه از هفته گذشته تاکنون، شهرستان تربت ‌حيدريه نيز در وضعيت قرمز کرونا قرار گرفت.

حسين ابراهيمي‌پور، رييس دانشگاه علوم پزشکي تربت‌حيدريه اظهار کرد: بي‌توجهي نسبت به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي باعث شد شمار بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در مناطق زيرپوشش اين دانشگاه از ۲۰ نفر در هفته گذشته به ۵۰ نفر در حال حاضر افزايش يابد که اين امر نگراني‌هاي بسيار به همراه داشته است.
وي کم توجهي نسبت به رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي را عامل اصلي اوج گيري دوباره ويروس کرونا عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به هشدارهاي متعدد، باز هم شاهد بي‌توجهي بخشي ‌از اقشار جامعه نسبت به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي هستيم.
رييس دانشگاه علوم پزشکي تربت‌حيدريه همزماني موج سوم بيماري کوويد ۱۹ و فصل شيوع آنفلوآنزا را يک هشدار جدي دانست و گفت: تمام توان و امکانات خود را براي مقابله با اين بيماري به کار گرفته‌ايم و تاکنون در زمينه ارايه خدمات به بيماران مبتلا به کوويد ۱۹ با مشکل مواجه نبوده‌ايم اما با توجه به محدوديت امکانات بهداشتي و درماني، در صورت افزايش تعداد بيماران با مشکلاتي مواجه خواهيم شد.
وي از اقشار مختلف مردم خواست با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي، استفاده از ماسک، فاصله گذاري اجتماعي و پرهيز از سفرهاي غيرضروري به کنترل اين بيماري و بازگشت به شرايط عادي کمک کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar