نماد آخرین خبر

۳۰ درصد بیماران کرونایی در قزوین زنان خانه‌دارند

منبع
تسنيم
بروزرسانی
۳۰ درصد بیماران کرونایی در قزوین زنان خانه‌دارند

تسنيم/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني قزوين گفت: ۳۰ درصد بيماران کرونايي در استان قزوين زنان ‌خانه‌دار هستند که بيشترين بيماران اين حوزه را تشکيل مي‌دهند.

پيمان نامدار رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني قزوين با اشاره به تقسيم‌بندي جمعيتي مبتلايان به ويروس کرونا در 3 ماه اخير اظهار داشت: طبق بررسي‌ها 30 درصد بيماران کرونايي در استان قزوين زنان ‌خانه‌دار هستند که بيشترين بيماران کرونايي ما را تشکيل مي‌دهند. در ضمن 24 درصد بيماران کرونايي ما کارگران و کارمندان و 10 درصد هم بازنشستگان هستند.
وي استفاده از ماسک و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي را مهمترين راه‌هاي پيشگيري از ابتلا به کرونا دانست و اضافه کرد: بر اساس بررسي‌هاي صورت‌گرفته عمدتاً به‌خاطر عدم استفاده از ماسک در فضاهاي عمومي، شرکت در دورهمي‌هاي خانوادگي و تعدد حضور در بازار و مراکز خريد در معرض آسيب‌هاي ناشي از کرونا هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همچنين در مورد وضعيت کنترل بيماري کرونا در فصل پاييز گفت: نکته نگران‌کننده در اين فصل رسيدن همزماني موج ابتلا به آنفلوانزا با موج همه‌گيري کرونا و ترکيب آنها با همديگر است که قطعاً پاييز سختي را براي ما رقم خواهد زد.
نامدار با يادآوري اينکه قزوين جزو استان‌هاي حادثه‌خيز کشور است، ادامه داد: با توجه به اينکه احتمال وقوع حوادث و  بحران‌هاي طبيعي مانند طوفان، سيل و زلزله در اين موقع از سال بالاست، وقوع آنها در کنار ايجاد موج ابتلا به کرونا و آنفلوانزا مي‌تواند استان قزوين را در زمينه ارائه خدمات بيمارستاني دچار مشکل کند و ما را با کمبود تخت و فضاي بستري بيمار مواجه کند.
وي يادآور شد: به همين خاطر بايد مردم را رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي چه در مورد کرونا و چه در مورد آنفلوانزا شرايطي را فراهم کنند که بتوانيم منابع درماني خودمان را براي شرايط حاد و اوضاع فوق‌العاده ذخيره کنيم تا اگر موج آنفلوانزا در کنار موج کرونا آمد، ظرفيت خالي در بخش درمان بيمارستان‌ها داشته باشيم و بتوانيم خدمات‌رساني به بيماران را بدون وقفه انجام دهيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today