نماد آخرین خبر

۲۱۱ زندانی غیرعمد یزدی به آغوش گرم خانواده بازگشتند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
۲۱۱ زندانی غیرعمد یزدی به آغوش گرم خانواده بازگشتند

ايسنا/ رئيس هيئت امناء ستاد ديه استان يزد از آزادي ۲۱۱ زنداني جرائم غير عمد در شش ماهه ابتداي سال جاري خبر داد.

غلامعلي دهشيري، رئيس کل دادگستري و رئيس هيئت امناء ستاد ديه استان يزد ضمن اعلام اين خبر گفت‌: در شش ماهه ابتداي سال جاري با همت خيرين و نيکوکاران و کوشش کارکنان ستاد ديه استان يزد، تعداد ۲۱۱ نفر از زندانيان‌ محکوم مالي جرائم غير عمد که در زندان‌هاي استان بودند، آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.
اين مسئول در ادامه گفت: براي آزادي اين ۲۱۱ نفر محکوم مالي مبلغي بر بالغ بر ۹۹۵ ميليارد ريال نياز بود که با تلاش ستاد ديه استان حدود ۴۴ ميليارد ريال از اين مبلغ پرداخت شد.
دهشيري افزود: به همت اعضاء کميته صلح و سازش ستاد ديه و شوراي حل اختلاف و مددکاران زندان‌ها مبلغي بالغ بر ۹۵۱ ميليارد ريال از شکات گذشت رضايتمندانه اخذ شده و مابقي اين مبلغ از منابع اين ستاد شامل کمک‌هاي خيرين و نيکوکاران نوع دوست و تسهيلات بانک‌هاي عامل مبلغ ۴۴ ميليارد ريال به حساب سپرده دادگستري واريز و زمينه آزادي اين ۲۱۱ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم شد.
وي افزود: هم‌اکنون تعدادي زنداني به دلايل جرائم غير عمد مالي در زندان استان به سر مي‌برند که براي آزادي آنها مبلغي بالغ بر ۱۱۶ ميليارد تومان نياز است .
رئيس هيئت امناء ستاد ديه استان با تشريح وضعيت محبوسان جرايم غيرعمد استان، اظهار کرد: هم اکنون بيشترين طيف مددجويان ستاد ديه بدهکاران اوراق تجاري چک و سفته و در رتبه‌هاي بعدي بدهکاران مهريه و نفقه قرار دارند.
دهشيري در پايان ضمن تقدير و تشکر از خيرين، نيکوکاران و هيئت هاي مذهبي که در ايام محرم در اجراي طرح «هر هيئت آزادي يک زنداني» مشارکت بسيار خوبي داشته‌اند، گفت: با همت مردم دارالعباده از آغاز محرم تاکنون مبلغي بالغ بر يک ميليارد و ۳۰۰ ميليون تومان به ستاد ديه استان اهدا شده و اين طرح تا اربعين حسيني ادامه خواهد داشت.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today