پايگاه اطلاع رساني دولت/ معاون اول رييس‌جمهور صبح امروز به منظور افتتاح و بازديد از چند طرح و پروژه مهم در حوزه صنعت و بهداشت و درمان وارد استان هرمزگان شد و در فرودگاه بندرعباس از سوي استاندار و مديران ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

اسحاق جهانگيري در اين سفر يک روزه قرار است فاز دوم فولاد سازي شرکت فولاد کاوه جنوب کيش و بيمارستان فوق تخصصي زنان و زايمان شريعتي بندرعباس را افتتاح کند.
معاون اول رئيس جمهور همچنين قرار است از مجموعه بندر و گمرک شهيد رجايي بندرعباس بازديد و سپس جلسه اي نيز در خصوص مسائل گمرکي برگزار کند.
حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان و تبيين برنامه هاي دولت براي تحقق جهش توليد از ديگر برنامه هاي معاون اول رئيس جمهور در سفر به اين استان است.
وزراي راه و شهرسازي، جهاد کشاورزي، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رييس کل بانک مرکزي، رييس بنياد مستضعفان در اين سفر همراه معاون‌ اول رييس جمهور هستند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگاران استان هرمزگان را از استان هاي پراهميت و استراتژيک کشور و با مردماني عزيز، بزرگوار و زحمتکش برشمرد و گفت: اين استان نقش بسيار مهمي در بخش هاي مختلف به خصوص اقتصاد کشور ايفا مي کند.
وي با بيان اينکه بندرعباس از اصلي ترين کانون هاي توسعه کشور در زمينه هاي مختلف است، خاطر نشان کرد: بندرعباس از رشد قابل توجهي در بخش صنعت برخوردار بوده و طرح هاي متعدد و مهمي در استان هرمزگان در دست اقدام است و جاسک بعنوان يکي از کانون هاي مهم اقتصادي کشور در حوزه نفت، پتروشيمي و صنايع ديگر تبديل خواهد شد.
دکتر جهانگيري بندر شهيد رجايي را از مهمترين بنادر کشور در حوزه تجارت خارجي و واردات و صادرات برشمرد و گفت: بازديد از اين بندر و رسيدگي به مسائل تجارت خارجي از جمله اهداف اين سفر است چرا که کشور در مقطع فعلي نياز مبرمي به واردات کالاهاي مورد نياز از طريق بنادر دارد.
وي افزود: البته مرکز اصلي واردات کالاهاي اساسي بندر امام خميني(ره) و مرکز واردات کالاهاي صنعتي بندر شهيد رجايي است و براساس گزارش هاي دريافت شده حجم قابل توجهي از کالاهاي صنعتي و بعضاً کالاهاي اساسي در بنادر مانده است که امروز در جلسه اي که در بندر شهيد رجايي برگزار خواهد شد تصميمات لازم براي سرعت بخشي به روند ترخيص کالا و تخليه بنادر اتخاذ خواهد شد.
دکتر جهانگيري همچنين افتتاح فاز دوم فولاد سازي فولاد کاوه جنوب کيش را از ديگر برنامه هاي سفر خود عنوان کرد و گفت: اين پروژه با سرمايه گذاري بنياد مستضعفان راه اندازي شده است که امروز مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينکه کشور در بخش صنعت فولاد از رشد قابل توجهي برخوردار بوده است، تصريح کرد: ايران در سالهاي اخير کشور فرانسه و ايتاليا را در زمينه فولاد پشت سر گذاشته و امروز ايران به رتبه دهم در صنعت فولاد رسيده است.
وي خاطرنشان کرد: در سال گذشته که رشد صنعت فولاد در دنيا ۳.۵ درصد بوده، رشد اين صنعت در ايران بيش از ۶.۵ درصد بوده و علي رغم تحريم هاي ظالمانه، ايران در سال ۹۸ بيش از ۱۲ ميليون تن فولاد به کشورهاي ديگر صادر کرده است.
دکتر جهانگيري افتتاح بيمارستان فوق تخصصي شريعتي بندرعباس را از ديگر برنامه هاي اين سفر يک روزه برشمرد و اظهار داشت: خدمات کادر درماني کشور در مقطع کرونا بسيار بزرگ، ارزشمند و به ياد ماندني بوده است و جامعه پزشکي خدمات بسيار پراهميتي را در اين مقطع از خود برجاي گذاشت.
معاون اول رييس جمهور افزود: در ادامه برنامه هاي اين سفر جلسه اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان نيز برگزار خواهد شد و در اين جلسه به مسائل و مشکلات پيش رو و طرح هاي در دست توسعه استان پرداخته خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today