نماد آخرین خبر

۶۰میلیون ایرانی یارانه کالا می‌گیرند

منبع
مهر
بروزرسانی
۶۰میلیون ایرانی یارانه کالا می‌گیرند

مهر/ عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس از اتمام بررسي طرح تأمين کالاي اساسي در مجلس خبر داد و گفت: بر اساس اين طرح، ۶۰ ميليون ايراني يارانه کالا مي‌گيرند.

جبار کوچکي‌نژاد، عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس درباره آخرين وضعيت طرح «تأمين کالاهاي اساسي ويژه اقشار آسيب‌پذير»، گفت: ۳۱ هزار ميليارد تومان اعتبار براي اجراي اين طرح از محل تبصره ۲ و ۱۴ قانون بودجه تأمين شده است، دولت مشکلي براي تأمين اعتبار طرح اعطاي کالاي اساسي به اقشار آسيب‌پذير ندارد و ما موافقت دولت را در اين باره اخذ کرديم.
وي ادامه داد: بر اساس اين طرح، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي موظف است که کالاهاي اساسي را به صورت دقيق مشخص کند و کارت اعتباري براي مردم در نظر بگيرد تا مردم از اين طريق بتوانند کالاهاي اساسي خود را تهيه کنند.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي افزود: طرح تأمين کالاهاي اساسي براي اقشار آسيب‌پذير در کميسيون برنامه و بودجه بررسي شده است و احتمالاً هفته آينده در صحن علني مجلس مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد.
کوچکي‌نژاد تصريح کرد: ما در اين طرح تأکيد کرده‌ايم که دولت هر چه سريعتر کارت اعتباري براي کالاهاي اساسي را به اقشار آسيب‌پذير اعطا و آن را شارژ کند تا مردم بتوانند کالاهاي اساسي خود مانند گوشت، مرغ، روغن، پنير و تخم‌مرغ را از اين طريق تهيه کنند.
نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: قرار است ۶۰ ميليون نفر در طرح تأمين کالاهاي اساسي تحت پوشش قرار گيرند که مبالغي در کارت بانکي خانوارها شارژ مي‌شود اما اين مبالغ قابل برداشت نيست و افراد بايد کالاهاي مورد نياز خود را از فروشگاه‌ها تأمين کنند.
وي تأکيد کرد: طرح تأمين کالاهاي اساسي براي ۶۰ ميليون نفر ايراني در نظر گرفته شده و ۲۰ ميليون نفر کساني هستند که حقوق‌بگير نيستند يا تحت پوشش کميته امداد امام خميني، سازمان بهزيستي يا کشاورز و روستايي هستند که مبلغ ۱۲۰ هزار تومان در کارت اعتباري آنان براي تأمين کالاهاي اساسي واريز مي‌شود.

کوچکي‌نژاد گفت: همچنين اين طرح ۴۰ ميليون نفر ديگر از مردم را هم تحت پوشش قرار مي‌دهد و اين تعداد افراد حقوق‌بگير هستند اما وضعيت زندگي‌شان خوب نيست که در کارت اعتباري اين افراد ۶۰ هزار تومان واريز مي‌شود.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه دولت هم موافقت خود را با اين طرح اعلام کرده است، بعيد مي‌دانم شوراي نگهبان به آن ايراد بگيرد و احتمالاً هفته آينده در مجلس بررسي مي‌شود.

/
همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today