پانا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: از ابتداي امسال تاکنون در 50 هزار بازديد انجام شده از مراکز عرضه مواد غذايي بيش از 23 هزار کيلوگرم مواد غذايي تاريخ گذشته در سيستان و بلوچستان شناسايي و معدوم شد.

سيد محمد هاشمي شهري، رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان اظهار کرد: علاوه بر اينکه کارشناسان سلامت محيط بر فعالت هاي بهداشتي اصناف نظارت کلي داشتند، نظارت آنان بر شيوه تدفين بهداشتي تمامي اجساد مبتلا به کرونا يکي از بارزترين فعاليت هاي بهداشتي بود که با تکريم و رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي اين حرکت مستمر در حال اجراست.
وي تصريح کرد: چنانچه امروز ماسک زدن و فاصله گذاري اجتماعي تا حدودي به فرهنگ عمومي تبديل شده است نشانه اي از نقش نظارت و آموزش دست اندرکاران سلامت محيط است که نبايد از آن غافل بود.
هاشمي شهري اظهار کرد: بيش از 150 نفر از بازرسان بهداشت محيط در حوزه دانشگاه علوم پزشکي زاهدان در طول سال بر نحوه فعاليت هاي بهداشتي اصناف، مراکز عرضه مواد غذايي و آشاميدني، نانوايي ها، رستوران ها و قنادي ها و اماکن بين راهي نظارت مي کنند.
وي ادامه داد: با هدف سلامت مردم درطي 6 ماهه سال 99 در طي 50 هزار بازديد از مراکز عرضه مواد غذايي 218 مکان کسب متخلف را پلمب کردند و براي 345 نفر از صاحبان اصناف اخطاريه رعايت اصول بهداشتي صادر کردند و بيش از 23 هزار کيلو گرم مواد غذايي تاريخ گذشته را در سطح استان شناسايي و معدوم کردند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today