ايرنا/ نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي گفت: بيمارستان‌ اين شهرها تخت مراقبت‌هاي ويژه(آي سي يو) نداشتند که با شيوع کرونا ۲۵ تخت در اين مراکز درماني تجهيز و مستقر شده است.

يحيي ابراهيمي، نماينده سلسله و دلفان اظهار داشت: با پيگيري هاي صورت گرفته، ۱۰ تخت آي سي يو در بيمارستان سلسله و ۱۵ تخت نيز در بيمارستان دلفان ايجاد شد.
وي با اشاره به استقرار حدود ۱۵ پزشک متخصص در رشته هاي مختلف براي خدمت رساني به شهروندان سلسله عنوان کرد: به زودي عمليات اجرايي اولين شرکت پخش داروي لرستان در اين شهرستان نيز آغاز مي شود.
وي تصريح کرد: همچنين با پيگيري هاي انجام شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يک دستگاه سي تي آنژيوگرافي براي استان تهيه و مجوز احداث بيمارستان سوانح و سوختگي اخذ شد.
ابراهيمي با اشاره به سد در حال احداث معشوره اضافه کرد: حدود ۳۰ روستاي سلسله و دلفان در مخزن سد قرار دارند اما يک ليتر حقابه براي اين شهرستان ها در نظر گرفته نشده بود که با اعتراض نسبت به وضع موجود، قول هاي مساعدي براي گرفتن حقابه اين روستاها داده شده است.
وي گفت: همچنين تونل اسپژ يکي از مهمترين مطالبات مردم شهرستان سلسله است که با پيگيري هاي انجام شده در وزارت راه و شهرسازي و سازمان برنامه و بودجه، ماده ۲۳ آن گرفته شده است و سال آينده کددار ( داراي رديف اعتباري مشخص) مي شود.
نماينده سلسله و دلفان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: تمامي روستاهاي شهرستان سلسله تا پايان امسال گازرساني و به عنوان دومين شهر سبز استان معرفي مي شود.
ابراهيمي افزود:  شهرستان دلفان ۵۳۰ روستا دارد که  تاکنون ۲۲۰ روستا گازرساني شده و امسال بيش از۱۲۰ روستاي ديگر آن از اين امکان بهره مند مي شوند و با توجه به برنامه‌ ريزي هاي انجام شده اين خدمت تا ۲ سال آينده در تمامي مناطق روستايي دلفان ارايه خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان لرستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today