اتحادخبر/ کمبود سيلندر گاز در بوشهر به عنوان استاني که لقب پايتخت انرژي را به خود گرفته منجر به نارضايتي شديد شهروندان اين استان شده است.

کمبود سيلندر گاز در بوشهر به عنوان استاني که لقب پايتخت انرژي را به خود گرفته منجر به نارضايتي شديد شهروندان اين استان شده است.
ضريب پوشش گاز در استان بوشهر در چند سال گذشته رشد شتاباني به خود گرفته تا جايي که اکنون ضريب پوشش گاز در شهرها و روستاها به ترتيب به ۹۹ و ۹۸ درصد رسيده است.
تعداد کل مشترکان گاز در استان بوشهر هم اکنون ۲۱۵ هزار و ۲۵۶ مورد است که از اين تعداد، ۲۱۱ هزار و ۹۳۰ مشترک در بخش خانگي، ۲ هزار و ۷۸۷ مشترک در بخش تجاري و عمومي و ۵۳۹ مشترک در بخش صنعتي است.
باوجود اينکه استان بوشهر با توليد بيشترين ميزان گاز کشور لقب پايتخت انرژي را به خود اختصاص داده کمبود سيلندرهاي گاز باعث ايجاد اخلال در زندگي روزمره و نارضايتي مردم شده که خواستار رفع هر چه سريع تر اين معضل هستند.
باتوجه به اينکه گازرساني به بيشترين نقاط استان بوشهر انجام شده؛ اما افراد نيازمندي در شهرها و روستاها هستند که توان پرداخت هزينه‌ نصب انشعاب گاز را ندارند و از اين رو براي استفاده روزانه از سيلندر گاز استفاده مي کنند.
استان بوشهر بيش از ۷۰ درصد گاز کشور را توليد مي کند که با اين وجود درصد قابل توجهي از شهرنشينان و روستاييان اين استان از انشعاب گاز برخوردار نيستند که در اين راستا روي به استفاده از سيلندرهاي گاز مي آورند و هر چند وقت يکبار با کمبود سيلندرهاي گاز در اين استان مواجه مي شوند.
اينطور که مشخص است به دليل هزينه بالاي انشعاب گاز برخي از روستاييان و حتي شهرنشينان قادر به گرفتن انشعاب نبوده و به‌نظر مي رسد در اين زمينه مسئولين بايد تدبير ويژه اي بيانديشند يا اينکه سيلندر ماهيانه مورد نظر آنها را به صورت کافي تامين کنند.
يکي از اهالي روستاهاي دشتستان مي گويد: خانه مان انشعاب گاز ندارد و براي تهيه سيلندر گاز بيشتر اوقات با مشکل مواجه مي شويم‌.
احمد کرمي ادامه مي دهد: استان بوشهر که يکي از بزرگترين منابع گازي جهان هست نبايد کمبود گاز بکشد و مردمانش اين چنين سرگردان و در به در براي سيلندر گاز باشند.
يک شهروند بوشهري نيز ضمن اظهار نارضايتي از وضعيت کمبود گاز در استان، مي گويد: شايد مسئولين مي خواهند مردم را مجبور به گرفتن انشعاب گاز کنند که اين همه کمبود سيلندر گاز به‌وجود آوردند و مي خواهند که مردم به اين کمبود عادت کنند و اين روال ادامه داشته باشد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday