نماد آخرین خبر

کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری 7 درصد افزایش یافت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری 7 درصد افزایش یافت

ايرنا/ رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي چهارمحال و بختياري با اشاره به اشرافيت پليس گفت: از ابتداي سالجاري تاکنون ميزان کشفيات مواد مخدر استان هفت درصد افزايش داشته است.

سرهنگ سليمان رياحي، رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي چهارمحال و بختياري روز شنبه افزود: از ابتداي سالجاري تاکنون يک تن و ۹۰۰ کيلوگرم انواع مواد مخدر در اجراي طرح‌هاي پاکسازي نقاط آلوده، طرح کنترل محورهاي مواصلاتي استان و مبارزه با خُرده فروشان، جمع‌آوري شد که از اين ميزان ۱۵۰ کيلوگرم در طرح پاکسازي نقاط آلوده استان جمع‌آوري شده است.
وي اظهار داشت: بيشترين ميزان کشفيات مواد مخدر در استان ترياک و در طرح بازرسي محورهاي مواصلاتي در محور ترانزيت بروجن به لردگان کشف شده است.
رياحي، با اشاره به اينکه اين محور به عنوان مسير ترانزيت جنوب به مرکز کشور است، گفت: بيشترين ميزان کشفيات مواد مخدر در اين محور، کشف و ضبط شده است.
وي با اشاره به اينکه از ابتداي سالجاري تاکنون ۹۱۸ طرح و عمليات مبارزه با موادمخدر در استان از جمله پاکسازي نقاط‌آلوده، برخورد با معتادان متجاهر، شناسايي و برخورد با خُرده‌فروشان در استان اجرا شده است، گفت: در سالجاري يکهزار و ۶۲۵ در حوزه مواد مخدر شناسايي و دستگير شده است.

به گفته وي، از اين تعداد ۳۰۰ نفر خرده فروش موادمخدر، ۸۰۰ نفر معتاد متجاهر و مابقي معتادان و قاچاقچيان مواد مخدر هستند.
رييس پليس مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختياري گفت: در اين مدت ۱۸ باند تهيه و توزيع مواد مخدر منهدم و ۷۰ دستگاه خودروي قاچاقچيان کشف و ضبط شده است.
وي با اشاره به اهميت بحث اشراف اطلاعاتي در زمينه برخورد با معتادان، خرده فروشان و همچنين باندهاي تهيه و توزيع مواد مخدر، از مردم استان خواست تا اطلاعات خود را در زمينه مجرمان مواد مخدر، مصرف‌کنندگان، فروشندگان مواد مخدر و همچنين باندهاي تهيه و توزيع مواد مخدر با شماره تلفن ۱۱۰ و يا شماه تلفن ۲۱۸۲۴۶۳۲ و ۲۱۸۲۴۶۴۱ پليس مبارزه با مواد مخدر استان در ميان بگذارند.
رياحي در ادامه به جوانان توصيه کرد، تجربه يک بار مصرف مواد مخدر نيز اعتيادآور است و خانواده‌ها در اين ايام که مدارس تعطيل هستند، نظارت بيشتري  بر رفت و آمد و ارتباطات فرزندان خود داشته باشند. 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday