نماد آخرین خبر

تکذیب خبر تلف شدن ۳۰۰ گونه جانوری نادر در لارستان

منبع
همشهري
بروزرسانی
تکذیب خبر تلف شدن ۳۰۰ گونه جانوری نادر در لارستان

همشهري/ رئيس محيط زيست لار در استان فارس گفت: خبر منتشرشده در يکي از رسانه‌هاي محلي درباره تلف شدن ۳۰۰ راس از گونه نادر جانوري در لارستان کذب است.

خدانظر انصاري، رئيس محيط زيست لار در استان فارس گفت: با اقدامات پيشگيرانه‌اي که انجام شده طاعون نشخوارکنندگان کوچک در لارستان فارس مشاهده نشده است و با تلاش و سخت کوشي نيروهاي اجرايي اين شهرستان از سرايت اين بيماري به حيات وحش ارزشمند اين منطقه جلوگيري شده است.
وي با اشاره به تشکيل کارگروه بحران در شهرستان لار بلافاصله پس از شيوع اين بيماري در بوانات و برگزاري جلسات مرتبط با حضور فرمانداري و ادارات مسئول در اين زمينه تصريح کرد: کليه دام‌هاي اطراف مناطق تحت مديريت در مقابل بيماري طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسينه شده و با ضد عفوني کردن کليه آبشخورها و کنترل ورود دام به مناطق در سال جاري و پايش مستمر و نظارت بر مناطق که به نحو شايسته انجام گرفته بيماري طاعون نشخوارکنندگان به قوچ و ميش لارستان و ساير گونه‌ها صدمه‌اي وارد نکرده است.
رئيس محيط زيست لار افزود: سال گذشته تعدادي از حيات وحش لارستان به علت طاعون نشخوارکنندگان از بين رفته بودند اما اولاً از گونه‌هاي متنوع جانوري نبوده ثانياً متعلق به زمان گذشته است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online