نماد آخرین خبر

بارش‌های پاییزی در جنوب آذربایجان‌غربی کمتر از نرمال خواهد بود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بارش‌های پاییزی در جنوب آذربایجان‌غربی کمتر از نرمال خواهد بود

ايرنا/ رييس گروه تحقيقات اداره کل هواشناسي آذربايجان‌غربي گفت: بررسي نقشه هاي فصلي هواشناسي در استان بيانگر اين است که با وجود بارش مناسب در مرکز و شمال استان طي پاييز امسال، ميزان بارندگي در جنوب استان کمتر از نرمال خواهد بود.

آزاد توحيدي، رييس گروه تحقيقات اداره کل هواشناسي آذربايجان‌غربي ابراز کرد: در مهرماه سال جاري نواحي شمالي استان از ۱۰ تا ۲۰ ميليمتر بارش بيش از نرمال و نواحي جنوب و مرکز از بارش ۱۰ ميليمتر کمتر از نرمال برخوردار مي‌شود.
وي با بيان اينکه اين پيش بيني ها توسط مرکز اقليم شناسي مشهد انجام مي‌شود، گفت: در آبان ماه نيز بارش ها در نواحي شمالي استان نرمال و در مرکز و جنوب استان ۱۰ تا ۲۰ ميليمتر کمتر از نرمال است.
رييس گروه تحقيقات اداره کل هواشناسي آذربايجان‌غربي گفت: در آذرماه بارش نواحي جنوبي و مرکزي نرمال و نواحي شمالي پنج تا ۱۰ درصد بيشتر از نرمال سالانه خواهد بود.
وي ابراز کرد: متوسط کل بارندگي هاي استان در سال زراعي گذشته حدود ۳۴۰ ميليمتر و متوسط بارش کل حوضه آبريز درياچه اروميه ۲۵۵ ميليمتر بود.
توحيدي افزود: متوسط دماي استان نيز در سال زراعي گذشته ۱۲.۸ بود که اين ميزان در سال زراعي پيش از آن به ۱۳.۳ درجه مي رسيد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today