نماد آخرین خبر

افزایش ۲۸ درصدی مثبت شدن نمونه های کرونایی در قم

منبع
شبستان
بروزرسانی
افزایش ۲۸ درصدی مثبت شدن نمونه های کرونایی در قم

شبستان/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم گفت: نسبت مثبت شدن نمونه هاي کرونا در قم از هفته گذشته تا اين هفته ۲۸ درصد رشد داشته است.

سيامک محبي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم با اشاره به روند رو به افزايش ميزان مبتلايان به کرونا در قم گفت: جهش بيماري در حال افزايش است و روز به روز شاهد سرايت بيشتر اين بيماري هستيم.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم گفت: مثبت شدن تست هاي انجام شده در خصوص بيماران کوويد 19 نيز در حال افزايش است به گونه اي که هفته گذشته نتيجه ۴۷ درصد نمونه گيري هاي کرونا مثبت مي شد اما اين رقم امروز به 75 درصد رسيده است.
وي تصريح کرد: طبق تجربه اي که ما داريم، هر زمان که نمونه هاي مثبت روند افزايشي داشته باشد، شاهد افزايش مرگ و ميرها نيز طي هفته هاي بعدي آن خواهيم بود.
محبي تصريح کرد: نمي توان گفت که کدام منطقه شهري کمتر اين ويروس وجود دارد، چرا که تمامي نقاط شهر شاهد هستيم که کرونا وجود داشته و مردم با آن در تماس هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم گفت: متأسفانه عده‌اي توجه به دستورالعمل‌هاي بهداشتي را فراموش کرده و يا بي‌خيال آن شده‌اند و همين امر هم موجب گسترش ويروس شده است.
وي گفت: فقط نيمي از مردم قم از ماسک استفاده مي‌کنند و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي نيز از 80 درصد به حدود 60 درصد رسيده است که اين موضوع خطرناک است.
وي گفت: بسياري از مراکز پرخطر که دستورات بهداشتي را رعايت نمي‌کردند، پلمب شدند که بايد خود مردم رعايت کنند و از فضاهايي که دستورات بهداشتي را رعايت نمي‌کنند، خريد نکنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday