نماد آخرین خبر

معاون استاندار البرز: بسیاری از دانش‌آموزان به مدرسه نرفته‌اند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
معاون استاندار البرز: بسیاری از دانش‌آموزان به مدرسه نرفته‌اند

ايسنا/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار البرز گفت: اگر به وضعيت وخيم برسيم ممکن است مجددا شاهد تعطيلي برخي صنوف و مراکز اقتصادي باشيم.

نور محمد فردي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار البرز با اشاره به اينکه ۲۴ استان کشور در وضعيت قرمز کرونايي است، گفت: استان البرز نيز جزو اين استان‌ها است.
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري البرز بيان کرد: در اين ميان پنج استان نيز در مرز هشدار قرار گرفته‌اند و حساسيت شيوع بيماري در سطح کشور بسيار بالا است.
اين مسئول با اشاره به آخرين مصوبات ستاد ملي کرونا کشور و به تبع آن استان، بيان کرد: با توجه به اينکه شيوع بيماري و تلفات در سطح استان و کشور افزايش پيدا کرده است، لازم است اقدامات پيشگيرانه توسط دستگاه‌هاي دولتي و مردم انجام شود.
فردي اظهار کرد: تمامي شهروندان موظف هستند پروتکل‌هاي بهداشتي که قبلا اعلام شده اعم از شستن دست، ضدعفوني معابر، داشتن ماسک، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و دوري از تجمعات در دستور کار خود قرار دهند.
معاون سياسي استانداري البرز با اشاره به اينکه آخرين تصميمات متناسب با ستاد ملي کرونا در جلسات آتي گرفته خواهد شد، ادامه داد: نظارت‌ها توسط دانشگاه علوم پزشکي و اداره صنعت، معدن و تجارت استان البرز تشديد شده است و درصورت مشاهده افرادي که شرايط را رعايت نمي‌کنند برخورد جدي خواهد شد.
فردي در خصوص وضعيت مدارس، اظهار کرد: شرايط برگزاري کلاس‌هاي درس در مدارس استان البرز اختياري است، يعني اگر دانش آموزي و خانواده اي خواستار حضور در کلاس درس باشند آموزش و پرورش موظف به برگزاري کلاس درس است.
وي اضافه کرد: طبق آمار بسياري از دانش آموزان سر کلاس درس نمي روند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار البرز با اشاره به احتمال اعمال برخي محدوديت‌ها توضيح داد: اگر به وضعيت وخيم برسيم ممکن است مجددا شاهد تعطيلي برخي صنوف و مراکز اقتصادي باشيم.
فردي با بيان اينکه زندگي با کرونا را مديريت کنيم، گفت: در شرايط فعلي بايد براي انجام فعاليت‌هاي اقتصادي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را مد نظر قرار دهيم تا سلامتمان به خطر نيفتد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره