نماد آخرین خبر

قیمت دلار و قیمت یورو امروز؛ دلار رکورد زد

منبع
رکنا
بروزرسانی
قیمت دلار و قیمت یورو امروز؛ دلار رکورد زد

رکنا/ امروز شنبه قيمت دلار در بازار آزاد به ۲۸ هزار و ۸۵۰ هزار تومان رسيد.

تشديد نوسانات ارزي و ورود دلار به کانال 27 هزار تومان موجب شد تا بازارساز تصميم جدي براي مديريت عرضه و تقاضا بگيرد و برهمين اساس علاوه بر افزايش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نيما، از سرگيري فروش ارز سهميه‌اي، آزاد شدن فروش ارز پتروشيمي ها در صرافي‌هاي غيربانکي و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمي و آزاد مقدمات کاهش نوسانات قيمتي را در بازار ارز فراهم کرد.
سياست هاي بازارساز موقتا در روز نخست اجراي طرح در بازار جواب داد و دلار با کاهش 1000 توماني همراه شد؛ دلار از 27 هزار و 200 تومان به 26 هزار و 200 تومان در پايان معاملات کاهش يافت.
اما روند نزولي در بازار خيلي دوام نداشت و مجدداً بازار ارز با تشديد نوسانات همراه بوده و است؛ اين درحالي است که در روزهاي گذشته بازارساز به منظور کاهش اختلاف نرخ رسمي دلار با بازار آزاد، قيمت خريد و فروش ارز در صرافي هاي بانکي و بازار متشکل ارزي را بيش از 3 هزار تومان افزايش داد.

قيمت دلار و قيمت يورو در بازار آزاد

هم اکنون قيمت فروش دلار در صرافي ها با افزايش 750 توماني نسبت به قيمت هاي پاياني روز کاري قبل 28 هزار و 850 تومان و قيمت خريد دلار نيز 28 هزار و 450 تومان درج شده است.
ضمن اينکه قيمت فروش يورو نيز با افزايش نسبت به قيمت هاي پاياني روز کاري قبل معادل 33 هزار و 350 تومان و قيمت خريد يورو 33 هزار و 250 تومان تعيين شده است.
نرخ خريد و فروش دلار و يورو در صرافي هاي بانکي و بازار متشکل ارزي متغيير است؛ برهمين اساس نيز از صبح امروز تا کنون در چند نوبت قيمت‌ها در اين صرافي ها تغيير کرده و با افزايش همراه بوده است.
گفتني است، با افزايش بيش از 3 هزار توماني قيمت ارز در صرافي هاي بانکي و کاهش اختلاف قيمت ارز بازار آزاد و رسمي، بانک مرکزي ممنوعيت فروش ارز سهميه اي را به هر کارت ملي برداشت؛ بنابراين صرافي ها به هر کارت ملي يک بار در سال 2200 دلار ارز سهميه‌اي مي فروشند. پيش از اين با دستور بانک مرکزي فروش ارز سهميه‌اي موقتاً در صرافي هاي بانکي متوقف شده بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran