نماد آخرین خبر

روز پرحادثه در اهواز؛ ۱۲ عملیات اطفای حریق و امدادونجات طی یک شبانه‌روز

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
روز پرحادثه در اهواز؛ ۱۲ عملیات اطفای حریق و امدادونجات طی یک شبانه‌روز

باشگاه خبرنگاران/ رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز گفت: ۱۲ عمليات اطفاي حريق و امداد و نجات طي ۲۴ ساعت گذشته با تلاش آتش نشانان انجام شد.

ابراهيم قنبري، رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز با اشاره به انجام ۱۲ عمليات اطفاي حريق و امداد و نجات طي شبانه روز گذشته در اين کلانشهر گفت: ساعت يک و ۳۷ دقيقه آتش سوزي مغازه تجاري در کوي مشعلي خيابان صابر آتش نشانان را به محل حادثه کشاند و ماموران آتش نشاني با استفاده از تجهيزات خاموش کننده شعله‌هاي حريق را مهار کردند.
او بيان داشت: همچنين خودروي نيسان به علت بي احتياطي راننده و برخورد با پايه برق ساعت ۲ و ۱۸ دقيقه در مسير جاده حميديه بعد از عين ۲ منجر به سقوط پايه برق بر روي خودرو و مصدوم شدن راننده شد و پس از نجات از دورن کابين خودرو به اورژانس ۱۱۵ تحويل داده شد.
قنبري با بيان اينکه آتش نشانان با نصب علائم هشدار دهنده ترافيکي در مسير و ايمن سازي محل حادثه و جابه‌جايي پايه برق از روي خودرو از بروز حوادث احتمالي جلوگيري کردند، افزود: همچنين آتش سوزي منزل مسکوني در کوي نبوت خيابان مطهر ساعت ۱۷ و ۴۵ دقيقه رخ داد و آتش نشان سريعا در محل حاضر شدند و با تجهيز خود به دستگاه‌هاي تنفسي و استفاده از يک رشته لوله آبرسان آتش سوزي را مهار کردند.
رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اهواز نجات ۱۰ شهروند در عمليات نجات از آسانسور مجتمع مسکوني در مناطق ۲۰ متري مقيمي، باهنربلوار معلم، زيتون کارمندي خيابان فياض و نجات ۲ زن در عمليات محبوس شده‌ها در اماکن در مناطق باهنر خيابان نينوا و پرديسرا از جمله عمليات‌هاي امداد و نجات در روز جمعه ۴ مهرماه عنوان کرد و ادامه داد: همجنين يک مرد ۵۰ ساله که قصد خودکشي از روي پل هفتم را داشت ساعت يک و ۱۵ دقيقه بامداد با حضور ماموران امداد و نجات سازمان آتش نشاني و مشاوره و گفتگو، او را از خودکشي منصرف کردند و به خانواده تحويل دادند.
اين مقام مسئول در ادامه به منصرف کردن مردي ۳۳ ساله که در ساعت ۱۶ و ۴۰ دقيقه قصد خودکشي از تراس منزل مسکوني در کوي ملت خيابان ۹ بلوار اشاره کرد و اظهار داشت: همچنين يک زن ۳۰ ساله در کوي ملت فاز ۳ ساعت يک و ۲۰ دقيقه از سوي آتش نشانان که به علت گير کردن انگشت دستش در قفل آويز درب ورودي آپارتمان دچار دردسر شده بود را نجات دادند.
قنبري در پايان گفت: در حادثه نشت گاز مجتمع مسکوني در کوي ملت خيابان شيخ نبهان ساعت ۱۳ و ۲۶ دقيقه ماموران امداد و نجات سازمان با همکاري با عوامل ۱۹۴ با رفع نشت گاز از بروز انفجار و آتش سوزي جلوگيري کردند.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today