نماد آخرین خبر

محدودیت‌های کرونایی در کرمانشاه بازگشت

منبع
فارس
بروزرسانی
محدودیت‌های کرونایی در کرمانشاه بازگشت

فارس/ استاندار کرمانشاه با آغاز موج سوم کرونا، ۱۹ محدوديت از جمله تعطيلي مدارس، تالارهاي پذيرايي، تورهاي گردشگري و... در استان را اعلام کرد.

با آغاز موج سوم کرونا، ۱۹ محدوديت از جمله تعطيلي مدارس، تالارهاي پذيرايي، تورهاي گردشگري و... از سوي استاندار کرمانشاه امروز در ستاد مديريت کرونا استان، اعلام شد.
هوشنگ بازوند اظهار داشت: به موجب مصوبه امروز ستاد مديريت مبارزه با کرونا از فردا(يکشنبه، ششم مهر)  در پي تشديد بيماري کرونا در استان تمامي مدارس، مهدکودک‌ها و کلاس‌هاي حضوري دانشگاه‌ها تعطيل مي‌شوند.
استاندار کرمانشاه به وضعيت قرمز استان به لحاظ شيوع ويروس کرونا اشاره و بيان کرد: استان کرمانشاه به وضعيت قرمز پرخطر رسيده، لذا محدوديت کرونايي در استان از فردا تا اطلاع ثانوي ادامه خواهد داشت.
وي با اعلام خبر تعطيلي مدارس، گفت: دانش‌آموزان از طريق شبکه شاد و شبکه آموزش تلويزيون پيگير آموزش باشند از فردا حضوري در مدارس نخواهيم داشت.
بازوند به بي‌خيالي تعداد بسياري از افراد جامعه در راستاي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي اشاره کرد و گفت: ميانگين استفاده عموم مردم از ماسک در استان به حدود 49 درصد و ادارات به 72 درصد رسيده که جاي تاسف دارد.
وي با اشاره به افزايش آمار مبتلايان به کرونا در استان، تصريح کرد: تعداد بسترها در استان بالاتر از ميانگين کشوري شده که اين افزايش، وضعيت ما را براي پاييز و زمستان بسيار نگران‌کننده مي‌کند.
تعطيلي مدارس، تعطيلي تمامي آموزشگاه‌هاي علمي آزاد، تعطيلي مهد‌هاي کودک، تعطيلي کلاس‌هاي حضوري دانشگاه‌ها و سراهاي دانشجويي، عدم برگزاري تمام آزمون‌هاي حضوري، کاهش حضور کارکنان دولت(‌۳۰ درصد کاهش يابد) با توجه به نظر مدير سازمان، تقليل ساعت فعاليت پاساژها، بازار روزها، ميادين ميوه و تره بار و نظارت بيشتر بر اينگونه فعاليت‌ها، اعمال محدوديت در پارک‌ها تفرجگاه‌ها مراکز گردشگري و نظارت بيشتر بر پارک‌ها، اعمال محدوديت با جلوگيري از هر گونه تجمع در آرامستان‌ها و مجالس عزاداري، اعمال محدوديت تالارهاي پذيرايي و مجالس عروسي، اعمال محدوديت يا جلوگيري از مراجعه حضوري در دفاتر پيشخوان، مراکز خدمات الکترونيک قضايي، پليس۱۰+، اعمال محدوديت يا تعطيلي تمام مراکز ورزشي، اعمال محدوديت و تعطيلي مراکز فرهنگي و هنري، محدوديت تشکيل جلسات حضوري در تمام ادارات، محدوديت در برگزاري مراسم مذهبي در مناسبت هاي خاص در مساجد، تکايا و اماکن متبرکه، تداوم تعطيلي استخرهاي شنا،تعطيلي اقامتگاه‌ها و تورهاي گردشگري، اعمال نظارت قوي بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي (ماسک و رعايت فاصله فيزيکي) در پايانه‌هاي مسافربري، ريلي و هوايي، اعمال تشديد نظارت بر رعايت پروتکل‌ها(ماسک و فاصله فيزيکي) در تاکسيراني و اتوبوسراني،  ۱۹ محدوديت جديد به دستور استاندار با توجه به شرايط خاص استان در موج سوم بيماري کرونا است که تا اطلاع ثانوي در استان اعمال مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today