نماد آخرین خبر

۵ شهر گلستان در وضعیت سفید کرونا قرار دارند

منبع
شبستان
بروزرسانی
۵ شهر گلستان در وضعیت سفید کرونا قرار دارند

شبستان/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان با بيان اينکه پنج شهر استان گلستان در وضعيت سفيد کرونا قرار دارند، گفت: شهرهاي آق قلا، علي آباد کتول، گميشان، مينودشت و مراوه تپه در وضعيت سفيد و شهرستان بندرگز در وضعيت قرمز کرونا قرار دارند.

عبدالرضا فاضل رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان ظهر امروز در ستاد استاني پيشگيري و مقابله با ويروس کرونا اظهار کرد: در دنيا نزديک به 32 ميليون نفر به کرونا مبتلا شدند و يک ميليون نفر بر اثر اين بيماري جان باختند و آمريکا و هندوستان نيز بيشترين ميزان شيوع کرونا را داشته است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان ادامه داد: در اسپانيا و فرانسه پيک دوم شروع شده و نزديک به 10 هزار نفر در اين کشورها مبتلا مي شوند و در کشور ما دو هزار و 500 تا سه هزار نفر در يک هفته اخير به کرونا مبتلا مي شوند و مي توانيم، بگوييم که پيک سوم اين بيماري در کشور شروع شده است.
فاضل با بيان اينکه پنج شهر استان گلستان در وضعيت سفيد قرار دارند، گفت: در حال حاضر شهرهاي آق قلا، علي آباد کتول، گميشان، مينودشت و مراوه تپه در وضعيت سفيد و شهرستان بندرگز در وضعيت قرمز کرونا قرار دارند و در مجموع استان گلستان در وضعيت زرد قرار دارد.
وي خاطرنشان کرد: ۱۹۵ بيمار بستري به صورت ميانگين در بيمارستان هاي استان بستري هستند و ميانگين بستري به 1.38 به ازاي 100 هزار نفر رسيده است و شرايط زرد را در استان تجربه مي کنيم.
فاضل با اشاره به اينکه به جز شهر بندرگز که در وضعيت قرمز قرار دارد استان گلستان شرايط خوبي دارد، افزود: 12.72 به ازاي هر 100 هزار نفر کشور بستري مي شوند و استان گلستان و سيستان و بلوچستان از نظر ميزان شيوع بستري کرونا وضعيت خوبي دارند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان تاکيد کرد: با رعايت پروتکل هاي بهداشتي به نقطه اي رسيديم که شرايط با ثباتي را در منطقه شاهد هستيم، درصد رعايت پروتکل هاي بهداشتي ميانگين کشوري 61.8  است و استان گلستان جزو سه استان نخست کشور محسوب مي شود و بيش از 70 درصد مردم پروتکل ها را رعايت مي کنند.
فاضل افزود: 26 هزار و 570 مورد اماکن مواد غذايي در سطح استان وجود دارد و 119 هزار مورد بازديد از يکم اسفندماه تاکنون داشتيم و رعايت پروتکل هاي بهداشتي 69 هزار مورد در اين مکان ها اتفاق افتاده است و يک هزار و 638 مورد به مراجع قضايي معرفي و پلمپ شدند.
وي تاکيد کرد: ۱۵ تا 30 شهريور دو هزار و 350 مدرسه داريم که از 48 درصد از مدارس بازديد داشتيم و اخطار به چهار درصد از مدارس استان در خصوص رعايت پروتکل هاي بهداشتي صادر شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today