ايرنا/ مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: ۳۹ شکارچي غير مجار از ابتداي سال‌جاري تاکنون در اين استان دستگير و به مراجع قضايي معرفي شدند.

وحيد پورمردان، مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان اظهار کرد: اين متخلفان بيشتر در مناطق لار زاهدان، چاه نيمه و پناهگاه حيات وحش زابل توسط يگان حفاظت محيط زيست استان شناسايي و دستگير شدند.
وي بيا بيان اينکه از اين افراد اسلحه و ساير ادوات شکار کشف شده است، افزود: افراد دستگير شده پس از تشکيل پرونده به همراه مستندات مکشوفه به مقام قضايي تحويل داده شدند.
مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: هرگونه تله گذاري و شکار حيات وحش اعم از پرنده و پستاندار، خلاف قوانين و مقررات بوده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد.
وي ادامه داد: چندي پيش با توجه به جذب اعتبارات توسط اين اداره‌کل و ضرورت افزايش ضريب نفوذ در مناطق و طبيعت سيستان و بلوچستان توسط يگان حفاظت و کارشناسان محيط زيست در موضوعاتي مانند مراقبت و کنترل، همچنين مباحث کارشناسي دو پاسگاه محيط باني در استان تجهيز شد.
پورمردان اظهار کرد: بر اساس اولويت‌ها و ضرورت‌هاي خاص محيط زيست در موضوعاتي مانند طبيعت و حيات وحش، تجهيز پاسگاه‌هاي محيط باني استان عامل موثري در حفظ و مراقبت از محيط زيست است.
وي افزود: با توجه به تنوع اقليمي و گسترش مناطق در پهنه وسيع سيستان و بلوچستان و تنوع کم نظير گونه‌هاي حيات وحش، انجام خدمت در محيط زيست با مباحث متفاوتي روبروست و در شرايط کنوني با توجه به نياز مبرم پاسگاه‌هاي محيط باني سطح استان نيازمند تجهيز و تعمير جذب اعتبارات هستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today