نماد آخرین خبر

تعداد مبتلایان به کرونا در روانسر رو به افزایش است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
تعداد مبتلایان به کرونا در روانسر رو به افزایش است

ايرنا/ فرماندار روانسر گفت: با وجود همه تلاش‌ها و اعمال محدوديت‌ها تعداد افراد مبتلا به کرونا در اين شهرستان رو به افزايش است و باتوجه به قرمز شدن وضعيت منطقه، روزهاي خطرناکي را در پيش رو داريم.

سعدي مصطفي زاده، فرماندار روانسر روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کروناي اين شهرستان با ابراز نگراني از روند رو به رشد مبتلايان به ويروس کرونا و آمار بستري بيماران اين شهرستان در مراکز درماني افزود: رسانه‌ها، فعالان فضاي مجازي، سمن‌ها و پويش‌هاي مردمي روانسر همچون روزهاي ابتدايي شيوع کرونا نسبت به حساس سازي موضوع کرونا در بين گروه‌هاي مختلف مردم اقدام کنند.
وي تصريح کرد: اولويت اصلي همه دستگاه‌هاي اجرايي روانسر اجرايي کردن مصوبات ستاد مقابله با کروناي شهرستان است.
فرماندار روانسر ادامه داد: استفاده از ماسک در همه ادارات، نهادها و مراکز تجمعي الزامي بوده و ارايه خدمات اداري فقط منوط به رعايت پروتکل هاي بهداشتي است.
مصطفي زاده افزود: اگر رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي و ماسک زدن در اماکن عمومي و نيز نظارت و سختگيري بر اجراي محدوديت‌هاي اعلام شده کمتر شود، آمار مبتلايان به کرونا در روانسر همچنان روند صعودي خواهد داشت.

وي اظهار داشت: تصميمات مسوولان در ستاد مقابله با کرونا، درصورت همراهي نکردن مردم به طور قطع اثربخشي و کارآيي لازم را نخواهد داشت و اين موضوع بر روي معيشت، درآمد و کسب و کارها تاثير دارد و مشکلات زيادي ايجاد مي‌کند.
فرماندار روانسر افزود: آحاد شهروندان بايد به سهم  خود به توصيه‌هاي بهداشتي از قبيل پرهيز از حضور در تجمعات، جشن‌ها و رعايت فاصله گذاري اجتماعي توجه کنند و اگر همه ما عزم و جديت خود را در راستاي پيشگيري و مقابله با کرونا به کار گيريم، به طور قطع اين بيماري مهار خواهد شد.
مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر با اشاره به سير صعودي ابتلا به کرونا در اين شهرستان به حضور گسترده مردم در خيابان‌ها و رعايت نکردن استفاده از ماسک و عدم رعايت فاصله‌گذاري فيزيکي هشدار داد.
محمد سعيد سريري افزود: هم اکنون ۱۵ بيمار روانسري در مراکز درماني بستري هستند که ۹ مورد آن کروناي مثبت اعلام شده است.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعيت در ۶۰ کيلومتري شمال غربي کرمانشاه قرار دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today