نماد آخرین خبر

کاهش اهدای خون در یزد؛ بهبودیافتگان کرونا پلاسما اهدا کنند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
کاهش اهدای خون در یزد؛ بهبودیافتگان کرونا پلاسما اهدا کنند

باشگاه خبرنگاران/ مديرکل انتقال خون استان يزد گفت: در شش ماهه نخست امسال اهداي خون در استان ۹/۵ درصد کاهش داشته است.

نقي تقوائي، مديرکل انتقال خون استان يزد از کاهش ۹/۵ درصدي اهداي خون در استان خبرداد و گفت: در شش ماهه نخست امسال ۴۳ هزارو ۶۲۶ نفر به انتقال خون استان مراجعه کردند که از اين تعداد ۱۹ هزار و ۱۰۸ نفر موفق به اهداي خون شدند.
او با بيان اينکه شيوع کرونا اهداي خون در استان را کاهش داده است، افزود: بيش از ۶۲ درصد مراجعه کنندگان اهداي خون در اين مدت مربوط به اهداکنندگان مستمر و بيش ۲۵ درصد اهداکنندگان با سابقه بودند و حدود ۱۲ درصد براي اولين بار خون خود را اهدا کردند.
مديرکل انتقال خون استان يزد با اشاره به مشارکت پايين بانوان يزدي در اهداي خون، تصريح کرد: در مجموع اهدا کنندگان خون در استان در شش ماهه نخست ۳۶ درصد بانوان و ۹۶.۴ را آقايان تشکيل مي‌دهند.
او با با اشاره به اينکه در اين مدت ۳۴۴ نفر آفرزيس و ۳۵۵ نفر پلاکت آفرزيس اهدا کردند، گفت: ۲۹ هزار و ۶۲۱ واحد خون و فرآورده‌هاي خوني به مراکز درماني استان و بيش از دو هزار و ۶۰۰ واحد به مراکز درماني استان‌هاي همجوار ارسال شد.
تقوايي با اشاره به طرح پويش شکرانه سلامت، تاکيد کرد: افراد بهبود يافته از بيماري کرونا در سن ۱۸ تا ۶۰ سال که يک ماه از بهبودي بيماري آن‌ها گذشته است براي نجات بيماران نيازمند به پلاسما به انتقال خون استان  واقع در صفئيه يزد مرا جعه کنند.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today