نماد آخرین خبر

هشدار هواشناسی خراسان جنوبی: کاهش دما و خطر سرمازدگی زودرس پاییزه

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
هشدار هواشناسی خراسان جنوبی: کاهش دما و خطر سرمازدگی زودرس پاییزه

صدا و سيما/ هواشناسي خراسان جنوبي در خصوص کاهش محسوس دما از دوشنبه ۷ مهر و سرمازدگي زودرس پاييزه هشدار داد.

نخعي، رئيس گروه پيش بيني و صدور پيش آگاهي‌هاي جوي هواشناسي استان گفت: از دوشنبه ۷ مهر با کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌اي دماي هوا در خراسان جنوبي مواجه هستيم که اين کاهش صبح سه شنبه ۸ مهر در سربيشه، نقاطي از زيرکوه، قاين، درميان و بخش مرکزي بيرجند محسوس‌تر است.
نخعي افزود: اين کاهش دما همچنين صبح چهارشنبه و پنجشنبه ۹ و ۱۰ مهر، در سربيشه، زيرکوه، قاين، درميان، بخش مرکزي بيرجند، سرايان، فردوس و نقاط کوهستاني از خوسف و نهبندان بيشتر احساس مي‌شود.
وي گفت: اين سرمازدگي سبب خسارت به محصولات زراعي شامل تمامي محصولات علوفه اي، پنبه، چغندر قند و حبوبات و همچنين محصولات باغي از قبيل زرشک و گياهان دارويي مي‌شود.
رئيس گروه پيش بيني و صدور پيش آگاهي‌هاي جوي هواشناسي استان به کشاورزان توصيه کرد: محصولات جمع آوري شده را جمع آوري و به مکان‌هاي سرپوشيده منتقل کنند.
تهيه سوخت مورد نياز و کنترل سيستم‌هاي گرمايشي سالن‌هاي پرورشي همچون مرغداري ها، دامداري‌ها و گلخانه ها، اتخاذ تدابير و تمهيدات لازم براي جلوگيري از سرمازدگي زودرس پاييزه در مزارع و باغات، آبياري باغات و مزارع در محدوده دوره سرما و آتش زدن لاستيک و روشن کردن بخاري‌هاي باغي در حاشيه باغات و مزارع از ديگر توصيه‌هاي کارشناسان هواشناسي استان به کشاورزان براي يخبندان پيش روست.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today