نماد آخرین خبر

آرمان باز هم در پرونده غزاله به قصاص نفس محکوم شد

منبع
رکنا
بروزرسانی
آرمان باز هم در پرونده غزاله به قصاص نفس محکوم شد

رکنا/ آرمان به اتهام قتل عمدي غزاله پاي ميز محاکمه ايستاد و با حکم قضايي به قصاص محکوم شد.

آرمان که هفته گذشته و بعد از پذيرفته شدن درخواست اعاده دادرسي اش در شعبه پنجم دادگاه کيفري يک استان تهران به اتهام قتل عمدي غزاله پاي ميز محاکمه ايستاد با حکم قضايي به قصاص محکوم شد. قضات دادگاه در رايي 11صفحه اي وي را مستحق مرگ دانستند.
وي پيش تر نيز به قصاص محکوم شده بود که به اين حکم اعتراض کرد و درخواست اعاده دادرسي وي پذيرفته شد تا بار ديگر از خود دفاع کند.
آرمان در جلسه دادگاه منکر قتل غزاله شد و گفت: من آن زمان بچه بودم. اشتباهات زيادي مرتکب شدم اما قاتل نيستم.

ناپديد شدن مرموز غزاله در تهران

رسيدگي به اين پرونده از شامگاه دوازدهم اسفند 92 به دنبال ناپديد شدن دختر 19ساله اي به نام غزاله در دستور کار پليس قرار گرفت. مادر غزاله به پليس گفت: دخترم ظهر براي رفتن به مطب دکتر از خانه خارج شد و ديگر باز نگشت.همه جا را دنبال او گشته ام اما خبري از دخترم نيست. به دنبال اظهارات اين زن تلاش براي افشاي راز ناپديد شدن دختر جوان آغاز شد و پليس در نخستين گام از تحقيقات به بررسي ريز مکالمات تلفني دختر جوان پرداخت. در نتيجه به رابطه او با پسر 18ساله اي به نام آرمان پي برد. وقتي پليس در اتاق آرمان با آثار لکه هاي خون روبه رو شد اين پسر را در خانه پدري اش ميرداماد بازداشت کرد . وي منکر رابطه پنهاني با غزاله شد اما در بازجويي هاي بعدي به قتل اعتراف کرد.
آرمان گفت: من و غزاله چند ماه قبل که براي سفر به آنتاليا رفته بوديم با هم آشنا شديم و پس از بازگشت به ايران ارتباط مان با هم ادامه پيدا کرد و با هم قرار ازدواج گذاشتيم.
وي درباره جزييات جنايت گفت: ظهر دوازدهم اسفند ماه وقتي پدر و مادرم در خانه نبودند غزاله را به خانه مان دعوت کردم تا با او صحبت کنم. غزاله گفت تصميم گرفته از ايران برود .که از شنيدن اين حرف عصباني شدم. من او را هل دادم که سرش به کنار تخت برخورد کرد. سپس چند ضربه با ميله بارفيکس به سرش زدم. من که ترسيده بودم جنازه را داخل يک چمدان گذاشتم و در خيابان رها کردم.

کتمان قتل در اولين دادگاه آرمان

به دنبال اعترافات اين پسر وبازسازي صحنه جرم و در حالي که هنوز جسد کشف نشده بود آرمان در شعبه چهارم دادگاه کيفري يک استان تهران پاي ميز محاکمه ايستاد.
پسرجوان در دادگاه سناريوي تازه اي مطرح کرد و گفت: من قبلا تحت فشار به قتل عمدي غزاله اعتراف کرده بودم. اما حالا مي گويم من او را نکشتم و بي گناهم.
وي در تشريح جزييات ماجرا گفت: من غزاله را به خانه مان دعوت کرده بودم که يکباره در راه پله ها پايش سر خورد و سرش به ديوار برخورد کرد. او بيهوش شده و من به شدت ترسيده بودم. از ترس اينکه پدر و مادر سر برسند جنازه را داخل يک چمدان چرخ دار گذاشتم و به سر خيابان بردم و آن را در کنار يک سطل زباله رها کردم و نمي دانم بعد از آن چه بر سر جنازه آمد. من به غزاله علاقمند بودم و ضربه کشنده اي به او نزدم.
با گذشت 6 سال از اين ماجرا و در حالي که هنوز جسد غزاله پيدا نشده بود آرمان پاي چوبه دار رفت اما پدر و مادر غزاله به او فرصت ديگري دادند تا شايد بگويد جسد دخترشان را کجا مخفي کرده است. اما در همين حال وکيل آرمان با توجه به اينکه جسد غزاله پيدا نشده و همچنين با طرح اين موضوع که خانواده غزاله چند ماه بعد از ماجراي قتل دخترشان از دانشگاه براي وي مرخصي تحصيلي گرفته بودند و نيز فيس بوک وي بار ديگر بازگشايي شده بود مدعي بي گناهي موکلش شد ودرخواست اعاده دادرسي را مطرح کرد.
با طرح اين موضوع، قضات ديوان عالي کشور اعاده دادرسي را پذيرفتند و پرونده براي رسيدگي دوباره به شعبه ۵ دادگاه کيفري يک استان تهران فرستاده شد.آرمان 22شهريور ماه امسال براي دومين بار پاي ميز محاکمه ايستاد.


پدر و مادر غزاله درخواست قصاص را مطرح کردند

در دومين جلسه دادگاه که به رياست قاضي بابايي و با حضور رضايي قاضي مستشار برگزار شد نماينده دادستان کيفرخواست را خواند و گفت:آرمان متولد ۱۹ اسفند ۷۴ که حالا دانشجويي ارشد رشته مهندسي پزشکي است متهم است ۱۲ اسفند ماه سال ۹۲ غزاله ۱۹ ساله را در خانه پدري اش در خيابان ميرداماد کوچه البرز کشته که برايش اشد مجازات مي خواهم.
پس پدر و مادر غزاله برخاستند و درخواست قصاص را مطرح کردند.
سپس آرمان در جايگاه ويژه يستاد و گفت: من غزاله را نکشتم و اتهام را قبول ندارم .من آن روز از مدرسه به خانه آمدم و ناهار خوردم. ميخواستم که گوشي موبايلم زنگ خورد غزاله گفت وقت دکتر او به يک ساعت بعد افتاده او گفت بيا تا يکديگر را ملاقات کنيم. آن روز دوشنبه بود گفتم چهارشنبه با هم قرار داريم اما گفت مي‌خواهد به خانه مان بيايد. او به اصرار خودش به خانه مان آمد. با هم صحبت کرديم. او کتاب سوئدي روي ميز را ديد و چون مي‌خواست از ايران برود به همين خاطر در اين باره با هم صحبت کرديم .چند بار گوشي موبايل او زنگ خورد او يکباره تصميم گرفت از خانه بيرون برود که پايش سر خورد و زمين افتاد.
وي در پاسخ به سوال قاضي درباره علت درگيري و عصبانيت در روز حادثه گفت: من آن روز اصلا عصباني نشدم.من ۷۶ روز در سوييت بودم و به من مي‌گفتند پدر و مادرم در سوييت کناري هستند و آنها را شکنجه مي‌دهند .آنها مي گفتند مي‌خواهند برادر کوچکم را هم بگيرند .به همين خاطر قتل را گردن گرفتم. من در آن زمان بچه بودم. چيزي نمي فهميدم .

جنازه غزاله در سطل زباله /جسد غزاله پيدا نشده است

وي حالي که گريه ميکرد گفت: وقتي غزاله مي‌خواست از خانه بيرون برود من مقابل در رفتم .خانه مان در طبقه چهارم است .او خداحافظي کرد و من در را بستم که صداي جيغ او را شنيدم .در را باز کردم و ديدم از بالاي پله ها افتاده .من او را صدا زدم. ترسيده بودم .نميدانم چطور شد خيلي سريع او را به داخل خانه آوردم و روي پادري گذاشتم.روي ان پلاستيک کشيدم و او را با چمدان به بيرون از خانه بردم.

آرمان در پاسخ به سوال قاضي درباره اينکه هنگام انتقال جسد به سطل زباله مي دانستي که او زنده است يا نه گفت: نمي دانم مرده بود يا زنده.من بي هدف در خيابان راه مي‌رفتم.من حماقت پشت حماقت کردم و حالا بعد از ۷ سال متوجه شدم بايد به اورژانس تماس مي‌گرفتم. باور کنيد من ديوانه شده بودم . من فکر مي‌کردم مثل يک بازي کامپيوتري است که غزاله از سطل زباله بلند مي شود و به خانه اش مي رود.
او در مورد اختلافش با غزال گفت نيز گفت: ما اختلافي با هم نداشتيم .ما در سفر ترکيه با هم اشنا شده بوديم. در مدت 2سال سه بار رابطه مان تمام شد اما هر بار خودش برمي‌گشت. اولين بار من به او اصرار کردم اما دوباره آخر خودش به سراغم آمد .من چرا بايد به او آسيب مي‌زدم.من آن زمان دبيرستاني بودم و در رشته تجربي درس مي خواندم. عقلم نمي‌رسيد .به همين خاطر دست به چنين کار احمقانه‌اي زدم.
پدر آرمان برخواست و گفت معدل در آن زمان 7 بود و اوضاع روحي خوبي نداشت.سپس وکلاي اولياي دم و متهم به دفاع پرداختند و ايراداتي را مطرح کردند.
آرمان وقتي براي اخرين دفاع پشت تريبون قرار گرفت و گفت: من اشتباه کردم اما قاتل نيستم. من آن زمان بچه بودم و نفهميدم چکار مي کنم.
در پايان جلسه، قضات وارد شور شدند و قضات دادگاه در رايي 11صفحه اي آرمان را به قصاص محکوم کردند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran