نماد آخرین خبر

صادرات حدود ۱۷ هزار تن کالا به عراق از مرز چذابه

منبع
ايسنا
بروزرسانی
صادرات حدود ۱۷ هزار تن کالا به عراق از مرز چذابه

ايسنا/ دبيرکل اتاق بازرگاني اهواز از صادرات ۱۶ هزار و ۹۱۹ تن انواع کالاهاي ايراني از مرز چذابه در يک هفته گذشته خبر داد.

محمد نجفيان، دبيرکل اتاق بازرگاني اهواز با اشاره به روند صادرات کالا از مرز چذابه به کشور عراق اظهار کرد: در يک هفته گذشته ۱۶ هزار و ۹۱۹ تن انواع کالا شامل مصالح ساختماني، توليدات کشاورزي و مواد خوراکي از مرز چذابه به کشور عراق صادر شده است.
وي با اشاره به روند مطلوب صادرات به عراق افزود: اين ميزان صادرات در اين بازه زماني توسط يک هزار و ۱۴۲ کاميون ايراني انجام شده است.
دبيرکل اتاق بازرگاني اهواز با بيان اينکه کالاهاي حمل‌شده به مرز چذابه از طريق ۴۷۷ کاميون عراقي به داخل خاک اين کشور بارگيري شد، گفت: تفاوت بين کاميون‌هاي ورودي و خروجي به دليل نحوه بارگيري و افزايش تناژ اين خودروها است.
نجفيان با اشاره به محدوديت واردات ۲۹ قلم محصولات کشاورزي از طريق مرزهاي جنوبي کشور عراق، گفت: به‌ اين دليل، بيشتر صادرات محصولات کشاورزي از طريق مرز چذابه شامل پياز و ميوه است.
نجفيان ادامه داد: در يک هفته گذشته مواد خوراکي از جمله رب گوجه فرنگي، خيارشور و ترشي، کشمش، بيسکوييت و شکلات و همچين ظروف شيشه‌اي و بلور، اکسيد آهن، موکت و گليم فرش، رول پلاستيکي، مصنوعات پلاستيکي، يونوليت، گرانول و مبلمان به عراق صادر شده است.
وي خاطرنشان‌کرد: در روزهاي اخير تعليق کارت‌هاي بازرگاني برخي تجار ايراني فعال در مرز چذابه به دليل عملي نشدن بخشي از تعهدات آن‌ها در بازگشت ارز صادراتي مربوط به سال‌هاي ۹۷ و ۹۸، باعث کاهش ميزان فعاليت صادراتي در اين مرز شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today