نماد آخرین خبر

وضعیت کرونا در البرز نگران کننده شده است

منبع
ايسنا
بروزرسانی
 وضعیت کرونا در البرز نگران کننده شده است

ايسنا/ نماينده عالي دولت در استان البرز گفت: تراکم جمعيت در البرز، استان را در موج سوم شيوع کرونا در معرض خطر جدي قرار داد و البته رشد بالاي ابتلاي جوانان به کرونا، نگران کننده است.

عزيزاله شهبازي نماينده عالي دولت در استان البرز در حاشيه جلسه ستاد ملي مقابله با کرونا که روز شنبه پنجم مهرماه به رياست رئيس جمهور به صورت ويدئو کنفرانس برگزار شد، با گراميداشت سالروز شکست حصر آبادان، افزود: اين روز بياد ماندني در تاريخ جمهوري اسلامي به يادگار ماند و ملت حماسه ساز ايران اسلامي بار ديگر با اتحاد و همدلي در برابر ظلم ايستادند و حق و کيان خود را باز ستادند.
وي با اشاره به اينکه اين جلسه طبق روال هر هفته به رياست رئيس جمهور محترم برگزار شد، ادامه داد: در اين جلسه دغدغه و نگراني در خصوص وضعيت شيوع کرونا در البرز اعلام شد.
شهبازي گفت: البرز شرايط ويژه اي دارد و به طور مثال روز گذشته تردد شمارهاي محورهاي مواصلاتي البرز تردد يک ميليون و ۴۲۰ هزار خودرو از راه هاي اين استان را ثبت کرد که اين رقم بسيار بالا است.
وي افزود: تراکم جمعيت در البرز، استان را در موج سوم شيوع کرونا در معرض خطر جدي قرار داد و البته رشد بالاي ابتلاي جوانان به کرونا، نگران کننده است.
استاندار البرز با بيان اينکه حجم بالاي مراجعان مبتلا به کرونا در البرز تاب و توان کادر بهداشت و درمان را گرفته است، اضافه کرد: طبق پروتکل هاي ابلاغي از سوي وزارت بهداشت و مصوبه ستاد ملي کرونا رعايت فاصله اجتماعي، شست و شوي دست ها و استفاده از ماسک به شدت توصيه مي شود.
وي گفت: در اين جلسه مصوب شد که استان ها با پييشنهاد استانداران و موافقت وزارت کشور و وزارت بهداشت نسبت به اعمال محدوديت هاي يک هفته اي براي جلوگيري از چرخه شيوع کرونا اقدام شود.
شهبازي افزود: مردم البرز در اين هشت ماه بسيار همراهي کردند و تلفات ناشي از کرونا در البرز به نسبت ترددها، جمعيت و تبادل جمعيت تهران و البرز در مقايسه با بسياري از استان ها، زياد نبود ولي بايد از اين روند رو به رشد پيشگيري کنيم.
وي عنوان کرد: شيب تند شيوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد و متاسفانه ناچار هستيم براي جلوگيري از اين روند، محدوديت هايي را اعمال کنيم.
استاندار البرز گفت: همواره توجه ما براي تقويت مراوادات تجاري و اقتصادي و توليد بوده و در البرز صنوف و توليدکنندگان در راستاي مقابله با شيوع کرونا همراهي بسياري داشته اند.
وي افزود: مجبوريم پيشنهادات سختگيرانه تري را براي توقف شيوع اعمال کنيم.
شهبازي گفت: رئيس دانشگاه علوم پزشکي البرز بايد نسبت به تشديد نظارت ها در راستاي رعايت پروتکل هاي بهداشتي اقدام کند و همچنين در راستاي آماده باش روساي بيمارستان هاي استان دستور ويژه اي را بدهد.
وي افزود: معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي مسئوليت سنگيني بر عهده دارد و بايد به جد وارد عمل شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره